Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem tudom kiválasztani...

GaborKss kérdése:

Miért nem tudom kiválasztani a 2023-as évet az adóbevalláshoz?

Figyelt kérdés
Átalányadós egyéni vállalkozó vagyok, havonta kell bevallást készítem, legkésőbb 12-iégi. Ezzel eddig nem is volt baj, az onya.nav.gov oldalán pár kattinttással ment az egyszerűsített. Most beléptem, ugyan azt a 2258-as dokumentumot nyitottam meg, de egy hosszú, bonyolult hulladék fogadott, mint a legelső bevallásomkor. Ez egy dolog, de a dátumnál nem engedi se beírni, se kiválasztani a 2023-as évet, mindig automatikusan kijavít 2022-re, pedig nekem most a 2023 januárt kéne bevallanom. Valaki járt már így? Ha igen, mit lehet tenni?

2023. febr. 12. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Nem kell most bevallást csinálnod. Negyedéves lett! Az idei elsőt április 12-ig kell majd beadni. Addigra gondolom lesz abból is egyszerűsített form az onya-n.
2023. febr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A havi bevallást is megcsinálták negyedévesre? :O Úgy tudtam, csak az SZJA negyedéves, az egészségügyi hozzájárulás meg a TB járulék az ugyanúgy havi :O
2023. febr. 12. 20:37
 3/4 anonim ***** válasza:

2023-as elszamolasi idoszakra a 2358-as nyomtatvanyt kell kitoltened. (2024-ben pedig majd a 2458-ast, stb. Az elso ket szamjegy jeloli az evet).


2023-ban valoban valtozott a beadas gyakorisaga. A kitoltesi utmutatoban is olvashatod, hogy


havi gyakorisággal kötelezett a bevallás benyújtására a vállalkozói jövedelem szerinti adózást alkalmazó egyéni vállalkozó,


negyedéves gyakorisággal kötelezett a bevallás benyújtására az átalányadózást alkalmazó egyéni vállalkozó, valamint a biztosított mezőgazdasági őstermelő.

2023. febr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most utánanéztem, igen. Nem tudom, a leírás, amit találtam ilyen nyakatekert, vagy derék bürokratáink bonyolították meg (megint) az egyébként könnyen megérthető, és követhető adózást -.-
2023. febr. 12. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!