Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha lejár az első házasok...

Ha lejár az első házasok kedvezménye, akkor jelezni kell a munkáltatónak vagy alapból be van állítva a 2 év? Ha jelezni kell, akkor van nyomtatvány rá?

Figyelt kérdés
Igénylő nyomtatványon azt hiszem volt egy olyan sor, hogy attól a hónaptól nem kívánom igénybe venni. Ezt bejelölve kell a munkáltatónak leadni a papírt? Ha május 31-el jár le nekem ez az adókedvezmény, akkor még májusban jelezzem vagy ráér június eleji dátummal jelezni, hogy júni 1-től nem vagyok rá jogosult?

2023. márc. 21. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor leadtad a papírt, akkor meg kellett jelölni, hogy meddig jár. Addig fogják úgy számfejteni.
2023. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most megnéztem újra a nyomtatványt, pontosan nem kellett megjelölni, hogy meddig jár.


[link]


Az egyértelmű, hogy a házasságkötés dátuma kellett és hogy melyik hónaptól veszem igénybe és a házasságkötés után 2 évig jár. Pontosan sehol sincs benne, ahova be kellett volna írnom, hogy 2023.05.31-ig jár. Vagy a tudomásul veszem, hogy házasságkötés utáni hónaptól 24 hónapig jár, erre gondoltál az alatt, hogy meg kellett jelölni?

2023. márc. 21. 19:12
 3/8 A kérdező kommentje:

Először az utolsó pontra gondoltam, a 4. pontra.

"A nyilatkozattétel időpontjától kezdődően (erre a hónapra sem) az első házasok kedvezményét nem kívánom igénybe venni."

Esetleg ezzel a sorral tudom jelezni, hogy most már nem jár és ezt bejelölve leadni a dokumentumot a munkáltatónak.

2023. márc. 21. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van. Jelzed, hogy X hónaptól nem kéred. Leadod és akkor a munkáltató tudni fog róla.
2023. márc. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem is muszáj leadni, mert az igénylőlapon rajta van, hogy mikor volt a házasságkötés, onnantól 2 évig jár, amikor annak vége, akkor a bérszámfejtőnek tudnia kell, hogy már nem jár.
2023. márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább jelezze...
2023. márc. 23. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen inkább jelezni szeretném. Ha a rendszerben nem kellett rögzíteni a dátumot, akkor a bérszámfejtő tuti nem tartja fejben mindenki esetében, hogy két év múlva mikor fog lejárni.
2023. márc. 23. 14:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ez az...
2023. márc. 24. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!