Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen Papírokra van szükség...

Nosound kérdése:

Milyen Papírokra van szükség a Családi adó kedvezmény igényléséhez?

Figyelt kérdés

Melyik az egyszerűbb,ha könyvelővel csináltatom meg vagy,ha Kormányablakon keresztül(ügyfél kapun nekem bonyolult)?

Milyen Papírok szükségesek?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. márc. 22. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:

"Milyen Papírok szükségesek?"


SZJA bevallási nyomtatvány (papír alapon vagy online, az mindegy). Ha volt munkáltatód, akitől bért szereztél (gondolom volt), akkor az általa kiállított M30-as nyomtatvány.

Továbbá kell hozzá az érintett gyermek/gyermekek adóazonosító jele. Ha az nincs, akkor nyilván a születési adataik. Valamint ha van másik - kedvezményre - jogosult rajtad kívül, akkor annak a neve, adóazonosító jele.


Mint látod ehhez egy papír szükséges valójában, a munkáltató M30-as igazolása.

2023. márc. 23. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen személyes okmányokkal tisztában voltam azon kivül nem tudtam,hogy milyen papírra van szükség.Volna még valami tavaly két munka helyem volt és Februárban az elsőt ott hagytam és nem váltunk el valami békésen és nem valószínű,hogy bármilyen papírt is fogok onnan kapni.Akkor most arról 1,5 hónap-ról nem tudok visszaigényelni semmit?

Jan.1-Febr.15-ig voltam ott.

2023. márc. 23. 14:30
 3/3 anonim ***** válasza:

" nem váltunk el valami békésen és nem valószínű,hogy bármilyen papírt is fogok onnan kapni"


Hát már kellett volna kapnod, ha máskor nem is, de legalább 2023. január 31-ig.

Az, hogy miként válnak el a felek egymástól, nem befolyásolja azt a munkáltatói kötelezettséget, hogy a leszámolási papírokat biztosítani kell a dolgozónak. Köztük azt a papírt is, ami az ott megszerzett jövedelmedet tartalmazza a levont közterhekkel együtt.


A családi kedvezmény azokra a hónapokra jár, amikor a családi pótlékra jogosultságod is fennáll. Ez független attól, hogy mikor és hol dolgoztál. Ha van hozzá adóköteles jövedelmed, akkor jár.


A NAV-tervezetben benne lesz az "első" munkahelyed bérjövedelme is, ha hivatalosan és nem feketén dolgoztál ott. Tehát ilyen formán eltűnni nem tud.

2023. márc. 24. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!