Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ki nem vett szabadságot ki...

Ki nem vett szabadságot ki lehet fizettetni?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint a törvény úgy szól, hogy hacsak nem felmondás miatt maradt meg szabadság, nem lehet a szabadnapokat kifizettetni, hanem ki kell venni.

Ennek ellenére egy ismerősöm állítja, hogy ők a munkahelyén minden évben meghagynak jó pár napot és kifizettetik. Ez hogyan oldható meg?

Ha ez számít, ápolónőként dolgozik, 12 órás műszakban, ezzel lehet valahogy trükközni?

Köszönöm!


2023. márc. 31. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy csak felmondáskor lehet. Az ismerősöd nem lehet, hogy félreérti, és esetleg a túlórákból összegyűlt szabadnapokra gondol?
2023. márc. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez könnyen elképzelhető, igazad lehet.
2023. márc. 31. 10:28
 3/6 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Egy magánkórházban lehet így is, a fönök azt fizet ki amit akar, a szabadság ha megmarad annak 10%-a kerülhet át a következö évre, legalábbos én így tudom, de nem kötelezö kifizetni.
2023. márc. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Állami
2023. márc. 31. 10:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak felmondáskor KELL kifizetni, amúgy a főnök dönt, hogy kifizeti vagy kiadja, de alapesetben kiadni kell még a tárgyévben és ez az ő felelőssége hogy kiadja, ha te nem kéred neki akkor is el kell küldenie szabira, max ő mondja meg hogy mikor. A következő évre csak úgy lehet átvinni, ha azt még a tárgyévben megkezded és megszakítás nélkül átlóg a következőbe.
2023. márc. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak munkaviszony/jogviszony megszüntetésekor lehet kifizetni az időarányosan járó, de ki nem vett/ki nem adott szabadságokat. Minden más esetben azokat ki kell venni/ki kell adni.

Ha másképp történik, akkor az jogszabállyal szembe megy.


Azt, hogy ezt a szabálytalanságot állami szervnél miként oldják meg, nem tudom.

A versenyszférában úgy, hogy a "papír mindent elbír".

2023. márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!