Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SOS! Mire számíthatok egy...

SOS! Mire számíthatok egy vámkezelésnél, mennyit, és kell e egyáltalán fizetnem?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy terméket külföldről (EU-n kívül), ami ugye elvileg vámköteles lenne, mert 150 eur felett van (170 eur), a nyomkövetés azt írja, hogy a csomag napokon belül megérkezik, de a csomagküldő cég küldött egy e-mailt, hogy töltsem ki a vámkezelési nyilatkozatot, és küldjem ugyanott vissza. Mi lesz ha nem teszem meg, visszatartják addig a csomagot? A nyilatkozatot elektronikusan is kitölthetem, vagy az aláírás miatt ki kell nyomtatnom , és újra lefotóznom? Mekkora összegre számíthatok, és egyáltalán hol kellesz ezt kifizetni, a futárnál aki hozza? Nem vagyok jártas ebben, úgyhogy köszönöm a türelmet és a segítséget!

2023. ápr. 19. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
27% áfa + 3% vám, tehát plusz 30%-a vételárnak. Addig nem megy tovább a csomag, amíg ezt nem fizeted ki. Nem a futárnak, hanem a vámhivatalnak.
2023. ápr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ezt hol fizetem ki?? Az áfa benne van az árban, nem?
2023. ápr. 19. 22:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Külön kell majd fizesd mikor veszed at
2023. ápr. 20. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ honnan rendelted és hogyan.

A vám attól függ mi a termék és milyen vámtarifaszám alá tartozik

2023. ápr. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!