Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A Finaxnál automatikusan TBSZ...

A Finaxnál automatikusan TBSZ számlát nyitok?

Figyelt kérdés

Sajnos valamiért nem tudok egyértelmű választ találni rá, bár van egy érzésem, hogy igen.


Angol nyelvet állítottam be és miután regisztráltam, azt látom, hogy nem lehet megváltoztatni a nyelvet ha be vagyok jelentkezve... Amikor kijelentkezek, akkor pedig azt látom, hogy az angol verzióban nincsen tbsz lehetőség, a magyar verzióban meg van egy külön ilyen számlatípus. Dafuq? Csak a nyelvnek kellene másnak lennie nem? Ugyanúgy bejelöltem, hogy Magyarországon adózom és kapom a keresetem, csak angol nyelven.. Már fizetném be az első összeget, hogy elkezdhessem a befektetést, de addig nem tudom nyugodt szívvel amíg nem vagyok benne biztos, hogy ez TBSZ számla.


Nagyon sok jót hallottam erről a Finax-ról, de az eddigi tapasztalatok alapján a honlap és maga az app elég gagyi... Nektek mi a véleményetek?



2023. máj. 13. 05:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a Finaxnál TBSZ is nyitható?


Igaz! A betétek magyar forintban való fogadása, azok kedvező árfolyamon történő átváltása, magyar ügyfélszolgálatunk és lokális tartalmunk mellett a Tartós Befektetési Számla előnyeit is elérhetővé tesszük magyar ügyfeleink számára. A Finax Tartós Befektetési Számla célja az ETF alapú kezelt portfólióink, Tartós Befektetési Szerződés elvein alapuló hosszútávú és adóhatékony kezelése. Amennyiben Ön Magyarországon fizet adót, betöltötte 18. életévét és magánszemélyként kíván befektetni, befektetése által elért jövedelmét, adómentesen veheti fel a Finax TBSZ kínálta előnyök igénybevételével.Mivel a Tartós Befektetési Szerződést külföldi szolgáltatóként tesszük elérhetővé és a Szja értelmében nincs adatszolgáltatási kötelezettségünk, az ügyfeleink kötelesek a Finax TBSZ-t a NAV felé bejelenteni, mégpedig az első befizetést követő 30 napon belül.

2023. máj. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:

"az eddigi tapasztalatok alapján a honlap és maga az app elég gagyi... Nektek mi a véleményetek?"

Sok embernél találkozom ezzel a véleménnyel a bankok, egyebek kapcsán. De tényleg ez a lényeg? Hogy csilli-villi honlapjuk legyen?

A Finax honlapja mindent leír -logikus rendben- ami fontos. Csak éppen nem generál végtelen adatforgalmat és CPU terhelést.

Inkább annak kellene utánanézni, hogy tényleg tagjai-e a szlovák befektetésvédelmi alapnak. (Én nem tettem meg, mert nem érdekel az ilyen kötött, "lusta" befektetés. :-) )

2023. máj. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
krwkco ezek szerint te nem használsz Tbsz-t?
2023. máj. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:

Használtam. Főleg eddig. Magyar értékpapírkezelőknél.

Mert volt egy jó ötletem, amivel volt nyereségem. De ez többé nem működik, úgyhogy hagyom a TBSZ-eimet lejárni és főleg PMÁP-ban és PEMÁP-ban van a pénzem.

Emellett van számlám az IBKR-nél, de csak kisebb összeggel.

2023. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!