Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Londonban dolgoztam és adóztam...

Londonban dolgoztam és adóztam pár éve,majd most megkaptam a TB csekkeket visszamenőleg itthon. Melyik papírral tudnám igazolni,hogy kint fizettem? P60-omat nem fogadta el a nav.

Figyelt kérdés

2023. máj. 14. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt is a NAV-nál kérdezném meg.
2023. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A külföldi biztosítótól kell beszerezni egy igazolást, hogy mettől meddig állt fenn kint a biztosításod.


Ha 124-es adónemen van a hátralékod nyilvántartva, akkor egy 23T1011-es nyomtatványon ki kell jelentkezned visszamenőleges dátummal a járulék fizetése alól a NAV-nál, melyhez csatolnod kell a külföldi biztosító igazolását.

Az alapján felülvizsgálják a kötelezettséget, és ha kell, akkor törli a NAV. Írásban mindenről értesítést kapsz tőlük.


Ha 408-as adónemen van a hátralékod (vagy azon is a 124-es mellett), akkor a NEAK-hoz (is) kell menned adategyeztetést kezdeményezni (egészségpénztár, kormányhivatalokban vannak), mert a 408-as adónemen fennálló hátralékot már nem a NAV írta elő, hanem a NEAK, a NAV csak nyilvántartja azt, és behajtja, ha kell. Itt a NEU.70 nyomtatványt kell kitölteni hozzá és csatolni a külföldi biztosító igazolását.


Az igazolásokat nem kell eredetben csatolni egyikhez sem, elég a másolat.


Ha nem tudod beszerezni a külföldi biztosító igazolását, akkor a NEAK abban is tud segíteni, ha elindítod ezt az "egyeztetési eljárást".

Ilyen esetben készülj fel rá, hogy sok hónap fog eltelni, mire a megkeresett ország (Anglia) reagál a magyar megkeresésre. A kormányhivatal is írásban fog értesítgetni.


A jövőre nézve jó, ha tudod...

Ha valaki külföldön létesít biztosítást, akkor azt annak keletkezését követő 15 napon belül a NEAK-nak a fenti NEU.70 nyomtatványon be kell jelentenie. Ha ezt megtetted volna, akkor most nem találkoztál volna a NAV-val.

Ez igaz arra az esetre is, ha a külföldi biztosításod megszűnik. Azt is be kell jelenteni a NEAK-nak.


Az sem kizárt, ha csak a NAV-nak teljesíted a mostani adatszolgáltatást (igazolod, hogy külföldön mettől meddig voltál biztosított), akkor a NAV hivatalból megkeresi a NEAK-ot és neked már ott nem kell a köröket megfutnod. Ezt kérdezt meg tőlük, amikor leadod a papírokat.

2023. máj. 15. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mielőtt mentél kellett volna ki jelentkezni. Én sem tettem ugyan , de én még mindig kint élek és nekem elfogadták a p60 -okat.
2023. máj. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!