Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az szja bevallás melyik...

Az szja bevallás melyik sorába kell írni a villamosenergia értékesítésből származó bevételt?

Figyelt kérdés
Magánszemélyként az MVM -től visszakaptuk a napelemmel termelt többlet összegét. Sajnos nem boldogulok a bevallással. Úgy tudom, hogy önálló tevékenységből származó jövedelemként kell feltüntetni . Értékhatárig terjedő adómentes bevétel 20.269,-Ft, az adóköteles rész 0Ft. A 7. sorba próbáltam beírni, de ott nem látok lehetőséget az adómentesség jelölésére és így kiszámítja rá az adót a program. Hova kell beírnom pontosan, melyik sorba? Kérek szépen segítséget.

2023. máj. 15. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Fffffffogalmam sincs, de nyugodtan hívd a NAV ügyfélszolgálatát, ott konkrétan van a bevallással kapcsolatos segítségnyújtás menüpont, egész segítőkészek, tájékozottak.

Tel.: 1819

2023. máj. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazolást nem kaptál erről a szolgáltatótól akár (vagy nemtudom én ki foglalkozik ezzel), mint kifizető, hogy levonták esetleg az adót belőle? Az ilyen igazolásoknál benne szokott lenni hogy célzottan melyik sorba kell szerepelnie
2023. máj. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"önálló tevékenységből származó jövedelemként"

Biztos, hogy nem. Maximum EGYÉB BEVÉTEL kategória lehet, bár nem tudok olyanról, hogy ezt be kellene vallani. Utánajárok, mert érdekel...

2023. máj. 16. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2# E.ON-tól kaptam igazolást. Azon a 4.1, 4.2 és 4.3 pontok alatt vannak feltüntetve az összegek, de ezek nem a bevallás soraira utalnak sajnos.



Hívtam az ügyfélszolgálatot, a NAV válasza a következő:

- Mivel a mi esetünkben még adómentes a bevétel, nem kell feltüntetni a bevallásban, csak meg kell őrizni a kifizetőtől kapott IGVILL igazolást.

- Ha a következő évben esetleg elérné azt az értékhatárt, ami után már adózni kell, úgy a 7. sorban, önálló tevékenységből származó bevételként kell bevallani.


Ezt tudtam meg. Köszi mindenkinek a segítséget :) !

2023. máj. 17. 15:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi is köszönjük az infót!
2023. máj. 18. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!