1 Millió Ft összegben eladok 10 db használt tárgyakat 1 db vevőnek. A tételek a beszerzési ára magasabb volt, mint az eladási ár. Keletkezik külön adózó jövedelem, ha más eladásom nem volt az évben?
Nem keletkezett.
25 évnél korábban beszerzett tárgy esetén pedig nem is kell nyereséget számolni. Magánszemély esetén.
1: Ez csak arra igaz, ahol az eladási ár magasabb a beszerzési árnál.
Mi az, aminek az értéke növekszik?
Befektetési arany, műtárgy, ... ha magánszemély és nem kereskedési céllal, nem üzletszerűen végzett tevékenység keretében foglalkozik vele.
De ha veszel Tescoban akciósan 10 grillsütőt és eladod drágábban, piaci áron, az is ilyen.
Meg minden "leesett a teherautóról" új termék is.
Ha eladod a kinőtt ruhákat, cipőket, tolltartókat, sámlikat, hajszárítót, az nem az.
Évi 600 ezer forint bevétel feletti ingóságértékesítés esetén foglalkozni kell azzal, hogy keletkezett-e belőle adóköteles jövedelmed vagy sem.
Ha nem tudod hitelt érdemlően igazolni (számla, adásvételi szerződés stb.) azt, hogy mennyiért szerezted be annak idején, akkor a bevétel 25 %-a számít jövedelemnek alapból. Az után kell megfizetni a 15 % SZJA-t, ha az adóköteles jövedelem meghaladta a 200 ezer forintot.
Bevallásban fel kell tüntetni a bevételt, az elszámolt költséget (nálad ez a bevétel 75 %-a lesz), valamint a kettő különbözeteként az adóköteles jövedelmet (bevétel 25 %-a az esetedben). Az utolsó után kell megfizetni a 15 % SZJA-t úgy, hogy abból 30 ezret nem kell megfizetni, csak a feletti részt.
Bevallás levezeti ugyanezt, amit leírtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!