Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért növeli a kormány a...

Miért növeli a kormány a társadalmi különbségeket az egykulcsos adózással?

Figyelt kérdés

A törvényhozók nyilván jól járnak, illetve azok akik havi 300ezer bruttó felett keresnek.

De az emberek 98% csak veszít ezen.

Elgondolkodtató !!


2010. nov. 14. 11:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Az nem igaz, hogy az emberek 98%-a veszít ezen (a 98% a különadó!), veszíteni nagyon kevesen fognak, azok is csak párszáz forintot.


Szerintem ez így igazságos, miért fizessen 8-szor annyi adót az, aki csak 4-szer keres többet. Így mindenki az után fizet, amit megkeres, nem többet, nem kevesebbet.

2010. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
Mert a birkák megérdemlik
2010. nov. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Csak az veszít aki gyerek nélkül van és kb 100ezret keres. Egyébként ez még mindig nem a sima egykulcsos adózás, az adójóváírás miatt. Igazi egykulcsos akkor lesz, ha azt is eltörlik. Aki minimálbéren van, az kevesebb, mint 160Ft adót fizet (1% alatt). Aki keres 1milliót, az 160ezret fizet, 16%. Arányaiban is 16x annyit. Forintra meg a minimálbéres 1000 hónap, vagyis 83 év alatt fizetne be annyit. Tehát egész életében sem. Jogos ez?
2010. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

Aki nem nyer rajta tiz és százezreket, az akkor is veszít, ha ugyanannyi pénze marad.

Ez az adó védhetetlenűl igazságtalan, és nincs is sehol ilyen a világon, néhány kelet-európai országon kivűl.


Viktorék jót röhögnek a markukba, mert ők jól járnak vele.

2010. nov. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igazából nem egykulcsos az az egykulcsos,csak a nevét illetően,mert vannak kompenzációk,adókedvezmények,stb,amikkel a kis jövedelműek is jobban járnak,meg a magasabb keresetűeknél is több marad,mint előtte.

Mivel én is azt hittem,hogy sokkal rosszabb lesz,de a "kalkulátorba" belepróbálgatva bizonyos jövedelmeket,megbizonyosodtam annak ellenkezőjéről.Tehát valamelyest jobban jár mindenki,bár így sem tartom elég jónak,és igazságosnak ezt az adótáblázatot sem.

2010. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én azt hittem igazságos lesz, de aztán megnéztem a Házon kívül heti adását, ahol kiszámolták, hogy szegény Révész Máriusz 130 eFt-tal kap többet meg majd a 880 eFt-os fizetéséből,míg egy 202000Ft-ért dolgozó apuka csak 13 000-el fog többet kapni,, mindkettő esetében 4 gyermekkel számoltak.
2010. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem azt kell nézni, hogy ki mennyivel kap többet, hanem azt, hogy ki mennyi adót fizet az új rendszerben.
2010. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Miért növelné?

Mindenki a fizetése ugyanakkora részét fizeti be (a különféle kedvezményeket most nem is említem). Ez így sokkal igazságosabb, mint az, hogy valaki csupán 15ezer forinttal keres többet, mégis majdnem 2x annyi adót fizet a magasabb sáv miatt, mint a bruttó 15ezerrel kevesebbet kereső dolgozó...


Az államnak nem úgy kellene a társadalmi egyenlőtlenségek ellen küzdenie, hogy elveszi azoktól akiknek van és odaadja azoknak, akik egész nap csak a farkukat verik (pl.: roma polgártársak), hanem úgy, hogy a dolgozókat segíti és motiválja alacsonyabb adókkal és (állami szektorban, pl: orvosok, tanárok sb.) magasabb fizetésekkel.

2010. nov. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Arra pedig, hogy "Révész Máriusz 130 eFt-tal kap többet meg majd a 880 eFt-os fizetéséből,míg egy 202000Ft-ért dolgozó apuka csak 13 000-el fog többet kapni"

azt mondom, még így is jobban jár 13e Ft-tal az apuka, mintha semmi sem változna...


Ha én is többet kapok, akkor most minek háborogjak azon, hogy más meg még többet?

2010. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Magam részéről rühellem a kormányt, de az egykulcsos adóval semmi baj nincs. A társadalmi különbségek sem ettől nőnek.

Az igazán szegényeknek eddig sem volt semmijük, ezután sem lesz.

A középosztálynak eddig is kevés volt, most is kevés lesz.

A gazdagok eedig is ki tudtak bújni az adófizetés alól, ezuttán is kibújnak. A változtatás nem rájuk vonatkozik. Ők nem fizetésből élnek.


Az egykulcsos adó előnye, hogy egyszerűbb lesz a könyvelés, átláthatóbb az egész rendszer.


Sokkal jobban zavar, hogy egy tollvonással elveszik az emberek pénzét, amit a magánnyugdíjpénztárakba fektettek.

2010. nov. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!