Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A lottónyeremény adóköteles?...

A lottónyeremény adóköteles? Ha igen, mekkora összegtől?

Figyelt kérdés
2008. jan. 23. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ezt a Szerencsejatek Zrt. leadozza, és az adózott összeget írják ki nyereményként. Ami azt jelenti, hogy ha azt látod, hogy 50 millio a nyeremény az már adozott összeg, neked azután már nem kell.

De ha te nyersz egy nagyobb összeget és ajándékozni akarsz 10milliot tesónak, apunak .... azután kell adóznia annak aki kapja, mert az már ajándékozás. Ezért ha nagyobb összeg a nyeremény érdemes azt mondani, hogy a tesommal játszottunk és így két felé küldik a pénzt és az nem ajándékozás,mert a másik fél is a játékban volt.

2008. jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
65%

nem kell adózni, már levonják belőle az adót

az összeg, nézd 1.000.000,- után tutti, - de ezzel kár foglalkozni, mert a nettó összeget kapod igy is úgy is!!!

ha meg a bevalláshoz kell, akkor kérj róla igazolást a szerencsejátéktól, hogy a pénz nyereményből van, de ne egy év után kérj!!!

2008. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Pénznyeremény után 25% az adó, de azt minden esetben az vonja le és fizeti meg akitől kapod a nyereményt, szóval te már tuti csak nettó összeget kapz, abban pedig nem vagyok biztos, hogy a lottó az nettó nyeremény, mert pl. az ilyen tv-s nyerős műsorokban is általában bruttó az összeg, ha csak nem hangsújozzák ki hogy nettó nyereményről van szó.
2008. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
a Szerencsejáték zrt-s játékok mind netto összegek. Tuti
2008. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kozma Krisztián válasza:
71%

Szerintem is nettó a pénznyeremény, de ehhez kapcsolódóan én is hagy kérdezzek egyet, hogy mi az az összeg, amit a szerencsejáték már jelent az APEH-nak, mint nyeremény?


Értem ezalatt:

Ha nyerek 20.000 Ft-ot mondjuk KENO-n, azt a pénztáros néni egyszerűen kifizeti és viszlát, de ha már másfélmilliót, akkor kitöltenek valami név cím dolgot...


Szóval mi az az értékhatár, ami felet már nyilvántartásba kerülsz?

2008. okt. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!