Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » HA egy követelés (adó, közüzem...

HA egy követelés (adó, közüzem, szolgáltatás) már végrehajtónál van, van-e lehetőség a végrehajtót kihagyva az ereseti jogosúltnak fizetni? Ha van az eredeti jogosúlt jelez a végrehajtónak, és az törli a követelést?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:

azt a követelést eladták már a végrehajtónak, aki fizetett érte, embereket állított az ügyre stb.

ezt a vonatot már lekésted, most már csak a végrehajtóval tudsz egyezkedni.

2011. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha az eredeti tartozást kifizetem a jogosultnak?
2011. jan. 19. 13:26
 3/7 anonim ***** válasza:
akkor bonyodalom, mert már nem neki tartozol. tudom, ez hülyén hangzik, de így van. Akkor lehet kérelmet írni, átkönyveltetni és a végén a többi díjat, kamatot, végrehajtó díját, ügyintézési, felszólítási díjat mégiscsak ki kell fizetned a végrehajtással megbízott cégnek.
2011. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Esetemben bíróági végrehajtóról van szó, ne egyéb cégről.

változtat ez valamin?

Köszönöm az eddigieket is.

2011. jan. 19. 18:11
 6/7 anonim ***** válasza:
bocs, én végig egyéb cégre gondoltam valamiért, a bírósági végrehajtót nem tudom
2011. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
természetesen van. ez esetben az köteles értesíteni a végrehajtót, akinek tartozol. azért nem baj, ha ezt Te is jelzed felé, mert ha elmarad az értesítés, abból további bonyodalom lesz. de az eddig felmerült végrehajtási költségeket akkor is ki kell fizetni.
2011. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!