Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszemélyes kft. -nek milyen...

Naviki kérdése:

Egyszemélyes kft. -nek milyen járulékfizetési kötelezettségei vannak (csak a cégvezető dolgozik egyedül)?

Figyelt kérdés
És ezek hány %-a számolható el ksg-ként? A befizetendő áfa-hoz van séma, hogy hogyan számolhatom ki?
2011. jan. 19. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:

a cégvezető munkabére után fizet járulékot.


[link]

2011. jan. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az áfához a sémát áfa bevallásnak hívják, és bérfeladásról kellene könyvelni, a könyvelőt meg keresni, megbízni és neki fizetni kéne. Egyedül nem fog menni. Séma áfa kiszámításhoz.... hmm
2011. jan. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

első vagyok, áfáról annyit, hogy ha kft, akkor eleve kettős könyvvitelt vezet, tehát könyvelőnek lennie kell.


sőt, mivel egyszemélyes, okleveles könyvvizsgálót is kötelezően kell, hogy legyen.

2011. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dráa első és harmadik. Egyszemélyes kft-nél nem kötelező a könyvizsgálat már második vagy harmadik éve. Könyvelőt illenék tartani igen, de sok ember ugy spórol hogy nem fizet könyvelőt, persze hosszútávon nem biztos hogy spórol...
2011. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egy barátomnak kb. egy hónapja mondták az apeh-nál, hogy kötelező, de akkor bocsánat, én tudtam rosszul.


hosszú távon tuti, hogy nem spórol. ha a saját munkáját nem számítjuk, akkor sem.

2011. jan. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Apehtől infot kérni szóban nagy bátorságra valll.. Sajnos gyakorlatomban látom hogy sokszor félretájékoztanak
2011. jan. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!