Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e számlát adni, hogyha...

Tímea921125 kérdése:

Kell-e számlát adni, hogyha rendelek pl Dvd-t, és azt elhozzák hozzám? Lehet-e valamit tenni hogyha nem kaptam számlát vagy blokkot? Mit lehet még tenni ha hibás árut kapok az illetővel? Be lehet- e jelenteni, rendőrségen esetleg, vagy máshol?

Figyelt kérdés

Előzmények:

A héten rendeltem Dvd-t, házhoz hozzák, az interneten találtam a telefonszámot, a közelben lakott a "futár" ezért ingyen házhoz hozta, örültem neki hogy nem kell érte fizetni hogy elhozza hozzám. Majd kibontottam a csomagot, 100 Db volt benne pont ahogy rendeltem, de a lemezek nem működtek, nem lehetett ráírni és karcos is volt benne feltételezem újra lett csomagolva. Felhívtam a futárt és erre azt mondta hogy már reklamációt nem fogad el, minek vettem át, ő nem adja vissza pénzt. Majd újra felhívtam de akkor már nem is vette fel a telefont. Gondoltam hogy bejelenteném hogyha tudnám hol kell, hogy mással ne tegye meg ugyan azt. Számlát sem kaptam róla.


2011. jan. 22. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez volt a tanulópénz!

Legközelebb ne fizess, amíg a névre szóló számlát nem adják a kezedbe.

Az adatokat elküldheted az NFH-nak, és még ide is:

[link]

2011. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, akkor lány vagy. Keress 2-3 fiút, beszéld meg velük, hogy egyikük nevében rendeltek egy újabb csomag DVD-t. Rendezzétek úgy, hogy ismét az a srác hozza, és találkozzatok személyesen, a környeken nem messze. Amikor meghozza a srácnak a DVD-ket, akkor menj oda a másik két sráccal, fogjátok közre, add oda a DVD-ket és követeld vissza a pénzed. Mondjad neki, hogy nyugodtan hívja ki a rendőröket, legalább lebukik hogy illegálisan kereskedik DVD-kel. (Ami feltehetően igaz is, titeket meg nem fognak megbüntetni, mert ti segítetéttek a rendőrség munkáját. De 100%, hogy nem fog rendőrt hívni!)


Mennyi értékben rendeltél DVD-t? 3-4e Ft? Ne hagyd úszni!

2011. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy hiába jelentgetek bárhol, egyrészt nem vizsgálják ki, másrészt nem fog téged kárpótolni senki! És még annyi, hogy írd majd meg hogyan zárult a dolog!
2011. jan. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem értem az egész helyzetet.


Miért a futárt cseszteted? Miért nem a céget ahonnan rendelted?


Ha nem cégtől rendelted akkor meg milyen alapon akarsz számlát?


Nem teljes ez a történet... nagyon nem. Gondolom valami fusi dolog van benne. Most megtanultad, hogy a fusizásban rizikó van.

2011. jan. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!