Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha betegség miatt nem tudtam...

Ha betegség miatt nem tudtam leadni a betegpapírt, akkor arra a hónapra nem jár adójóváírás, hiába az a havi jogosultság alapján kapom a táppénzt a következő hónapban és adózok utána?

Figyelt kérdés
Ágyban feküdtem hetekig. 3,5 hónapig a wc-ig alig bírtam elmenni.Egyszerre adtam le a bérpapírokat, amikor már tudtam tántorogni. A táppénzt egyben kaptam meg. Ilyenkor, hiába 3,5 hónapot voltam beteg és hiába voltam cselekvőképtelen, nem volt elvárható, hogy ügyeket intézzek...és hiába fizettem meg a teljes jogosultsági idő után a teljes adót, nem kapok adójóváírást csak arra a hónapra, amikor a kifizetés történt? Egy mozgásképtelen ember hogyan intézze az ügyeit, amikor a létfentartás az egyetlen amiért tenni tud?
2011. febr. 22. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
megkéri a családját, rokonát, szomszédját, ismerősét, hogy adja már fel postán a táppénzes papírját
2011. febr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amikor nem bírsz felkelni az ágyból, mert ha kinyitod a szemed forog veled a világ és hánysz, nem jut eszedbe a munkahelyed. Sőt...az orvos se és a nevedre se biztos, hogy emlékszel, csak fekszel csukott szemmel....ezért nem hinném, hogy büntetés járna, mert magatehetetlen vagy és a létfentartásért küzdesz
2011. febr. 22. 14:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Voltam ilyen állapotban, és mégis meg tudtam oldani, hogy bekerüljön a munkahelyemre a táppénzes papír. Nekem sem 1-2 hónapig tartott.
2011. febr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

és akit operálnak, kómában van

annak is azonnal kell intézkednie, ha nem akar szívni?

megint az jár jól, aki nem bejelentve dolgozik, mert csak attól lehet elvenni,aki adózik...

2011. febr. 22. 14:19
 5/12 A kérdező kommentje:
Milyen állapotban?Úgy,hogy nem tudtál nyitott szemmel sem lenni, csak mozdulatlanul feküdni kómásan? Akkor, hogy jutott eszedbe, hogy felhívj valakit, hogy menjen el az orvoshoz és adják ki neki az általad megírt meghatalmazással a papírjaid és magyarázza el a munkahelyeden, hogy ki is vagy te és mit is akarsz?
2011. febr. 22. 14:22
 6/12 anonim ***** válasza:
A családodnak, ismerőseidnek lett volna dolga, hogy felajánlja, intézze a dolgokat. Ugyanúgy, ahogy a balesetnél sem a haldokló hívja a mentőt. Szerintem amúgy aki kómában van örül ha rendbejön, nemhogy az adójóváírás miatt verje az asztalt.
2011. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy az idős szüleimnek a nagy ijedelem közepén a munkahelyemmel kell törődnie...

az meg, aki ilyen rosszul van és csak a pénzt hajtja, hogy mihamarabb megkapja az annyira nincs is rosszul


amúgy képben vagyok bérügyekben vagy csak írkáltok?

2011. febr. 22. 15:19
 8/12 anonim ***** válasza:

csak írkálunk, nincs jobb dolgunk, mint a kötözködőket helyretenni

Ne haragudj, de ha nagyon beteg vagy, kórházban, kómásan, akkor rohadtul nem fog érdekelni az adójóváírás. Ha meg már ez a legfontosabb, akkor meg tudod kérni a szomszédot (ha a szüleidet nem akarod) vagy egy munkatársadat, hogy slattyogjon már el a postára és adja fel a papírokat a cégednek. Ennyire egyszerű. Én is meg tudtam oldani, más is meg tudja oldani. Csak akarni kell. Mellesleg nem hiszem, hogy mindenki bunkó paraszt, csak Te vagy tökéletes. Ha fontos megoldod, ha nem fontos, nem intézed. Ennyire egyszerű ez a történet, nem mások életében kell kutakodni, hogy kinek mi baja volt, hogy lehetett olyan felelőtlen, hogy a kötelességét teljesítette.

2011. febr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy csak irkáltok, mivel egyetlen szakmai információt nem írtok...
2011. febr. 22. 15:51
 10/12 A kérdező kommentje:

aki ért hozzá, tudja, hogy az adójóváírást sokszor nem az adott hónapban számít, hanem a bevalláskor.....

a bevallás pedig nem esett egybe a rosszulléteimmel...ha már ennyire érdekel....

2011. febr. 22. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!