Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Én mint magyar állampolgár...

Ha Én mint magyar állampolgár eladok egy ingatlant külföldön, de a pénzt nem hozom, utalom haza, hanem helyben költöm el, van –e adókötelezettségem Magyarországon és ha igen, mekkora?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy az ingatlan után ott kell adózni, ahol az fekszik, vagy tévedek?
2009. márc. 7. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Magyar állampolgárként és magánszemélyként így van, ahogy leírtad: ott kell adóznod ahol fekszik.
2009. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen eszembe nem jutna! Kulfoldon elek, dolgozok, ott fizetem az adot, veszek egy hazat, kesobb eladom, es meg Magyarorszagnak fizessek??? Ugyan, miert? Ez meg viccnek is rossz, mar bocs.

De kerdezd meg toluk, sot meg mast is, amit tudni akarsz nagyon pontosan euvonal.hu

2009. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!