Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a külföldön kapott munkabér...

Ha a külföldön kapott munkabér után fizetendő kötelező nyugdíj előtakarékosságot nekem visszafizették, kell helyette itthon fizetnem?

Figyelt kérdés

Külföldön voltam gyakornok nem egészen egy évig, az ottani lakcímemről való kijelentkezés és az itthoni lakcímem megadása fejében visszafizették nekem az összes addig befizetett (magán, de kötelező) nyugdíjbiztosításomat, de a biztosítóm a visszaigénylős papírra (ne kérdezze senki, hogy hogy lehet, hogy már kifizették, mielőtt egyáltalán kiküldték volna a magyar címemre ezt a formanyomtatványt, lehet, hogy a munkáltatóm megelőlegezte, megkérdezem, de egyenlőre fogalmam sincs, eddig azt hittem, ezt a munkáltató intézi a biztosítóval és az állammal egymás közt, mint eddig minden mást) kér szépen egy pecsétet a "külföldi adóhatóságtól" (mármint az APEH-tól, az ő szempontjukból külföldi adóhatóságtól), hogy tud erről. Jó, tudom, sétáljak be az APEH-hoz, és kérdezzem meg, de előtte még szeretném tudni, hogy mi fog lesújtani rám, ha ezt megteszem, mert például a külföldi jövedelmemnek ez az összeg megközelítőleg sem akkora százaléka, mint amennyit itt kéne fizetnem ugyanennyi belföldön szerzett munkabér után...

Egyáltalán az ilyen külföldi gyakornoki munkának van köze a nyugdíj jogosultsághoz? Nem olyan, mintha nyaraltam volna?

Tudom, hülye kérdések, de köszönök szépen minden választ ;)


2011. máj. 18. 13:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!