Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell évi mérleget...

Hogyan kell évi mérleget készíteni egy betéti társaságnak? Milyen formai dolgok vannak, pl. mi a nyomtatvány megnevezése?

Figyelt kérdés
Magam szeretnék könyvelni mert egy kétfős bt-nek vagyok a beltagja, és elég drága a könyvelés ahhoz képest, hogy egész évben csak áfa és tb nyomtatványokat kell beadni.. Eddig sikerült kibányásznom a különféle bevallásokkal kapcsolatos információkat de a mérlegkészítés az nekem abszolút első. Tudnátok segíteni?
2011. máj. 30. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Lezárni egy társaságot és elkészíteni a beszámolóját-és ebbe nem csak a mérleg tartozik bele-főkönyvi kivonat alapján bonyolult és összetett feladat. A "csak áfa és tb-nyomtatvány" összeállítás és beadása mögött is komoly tudás és munka húzódik meg.

Ha magatoknak szeretnél könyvelni, akkor végezd el a mérlegképes tanfolyamot, hogy képet kapj a könyvelésről, a kettős könyvvitelről, megtanuld a fogalmakat, majd próbálj gyakorlatot szerezni a szakmában egy pár évig.

2011. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Drága a könyvelés? öcsém.... Adó és tb nyomtatványokat beadni? neked van dörgésed miről beszélsz? Te jószagú úristen.... Neked halvány lila gőzöd nincs mi az a főkönyv és mérleg... De van még kb lássuk csak úgy nyolc órád összeállitani a társasági adóbevallással együtt, feltölteni (persze ha van költségtéritésed és már elutaltad és igazolásod is van a máktól) Hááát sok szerencsét... Tudod én hat évig tanultam hogy könyvelő lehessek, sok pénzt fizetek továbbképzésre programokra és ilyesmi.... CsináldMagadKönyvelés Forever..... :((
2011. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja igen és légyszives nem elfelejteni a kieg mellékletben a mérlegképes regisztrációs számodat feltüntetni...
2011. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon bátor vagy! (Persze lehet, hogy nem ez az igazán jó szó a minősítésedre) Két nappal a határidő előtt?

Tizen-huszon évi gyakorlat mellett is napokat, esetenként még többet is dolgozunk egy-egy vállalkozás év végi bevallásaival, mire azt mondjuk rá, hogy nemcsak készen van, de bízunk benne, hogy jó is.


Sok szerencsét! Gyűjtsd a lóvédat a büntire! Kell belőle rá pár százezer.

2011. máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!