Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyiért készít el egy adó...

Mennyiért készít el egy adó bevallást a könyvelő? (Egyéni vállalkozásom során egy forintot nem kerestem)

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
az olcsóak havi 20 ezerért dolgoznak. De olyat azért nehéz találni
2011. jún. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a kérdező nem havonta szeretne adóbevallást készíttetni.. Egy egyszerűbb bevallást 3-4 ezerért is megcsinálnak.
2011. jún. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

El ne hidd, hogy egyéni vállalkozó bevallása havi 20 ezer!

A baj a rendszerben van: akkor is be kell nyújtani havonta bizonyos bevallásokat az apeh felé, ha a vállalkozásnak semmi bevétele nem volt, és vannak olyan hónapok is, amikor nemcsak egy bevallás, hanem esetleg több is "esedékes".


Attól függ, hogy az országnak melyik részén élsz, van-e alkalmazott, áfás vagy-e vagy nem, stb. függ a havonkénti könyvelési díj, de általában egy kisebb, közepes egyéni vállalkozó könyvelési díja havonként (nálunk) 3-5 ezer Ft körül mozog, és akkor ebben benne van az összes esedékes bevallás elkészítése, a jogszabályok naprakész figyelése, ha azok nyomán valami plusz feladat van, akkor az is, stb.


Azt tanácsolom, mindenképpen keress meg egy könyvelőt, akkor vele azt is meg tudod beszélni, nem lenne-e célszerűbb a vállalkozást egy ideig szüneteltetni stb.

2011. jún. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Még azt is el tudom képzelni, ha ide írod, hogy melyik településen élsz, van itt közöttünk olyan könyvelő, akivel priviben vagy személyesen fel tudod venni a kapcsolatot és segíteni tud neked!

2011. jún. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!