Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik törvény mondja ki azt,...

Melyik törvény mondja ki azt, hogy ismerős, családtag "csak úgy" nem segíthet a vállalkozásban, mert az feketemunkának minősül? (vagy pl: egy építkezésnél nem segíthet a baráti köröd. )

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

építkezésnél segíthet a baráti köröd, amennyit akarnak.

kaphatnak enni,inni. De ahogy pénzt adsz nekik akkor változik munkává.

Fizetség nélkül nem feketemunka

2011. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Első válaszoló: Azért ez nem teljesen igaz. Ha a saját házadat építed, akkor mehetnek haverok segíteni. De ha más házát építed, akkor a barátok nem segíthetnek neked csak úgy. Ugyanígy nem állhat be a boltba a kasszához egy haverod csak úgy.


Azt mondhatod, hogy te nem fizetsz neki, azt úgysem hiszi el senki.

2011. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocs, igaza van a másodiknak, nem figyeltem a "vállalkozásban" szót. Az én hibám.

Természetesen én a saját házról beszéltem. Vállakozásban csak közvetlen családtag segíthet. barát már nem

2011. jún. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Nagyon keresem azt a törvényt, pontosan amiatt, hogy vannak a fejemben "fekete foltok" ezzel kapcsolatban, és jó lenne tudni, mire számítson az ember.

2011. jún. 22. 11:59
 5/8 anonim ***** válasza:
arra van törvény, hogy közvetlen családtag kisegíthet a vállakozásban. (ez azt is jelenti,hogy aki nem az,pl unokatesó, az már nem)
2011. jún. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, igen! Ez a törvény kellene nekem!
2011. jún. 22. 18:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt ír a segítő családtagokkal kapcsolatos törvényekről:

[link]

2011. jún. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

Miért olyan biztos, hogy építkezésnél segíthet a baráti kör?

Mi építkeztünk, és felhívták szíves figyelmünket, hogy bizonyíthatóan családtagok segédkezhetnek az építkezésnél. Ha más is ott van, akkor az már feketemunkás. Nálunk más is ott volt (haveri kör, akiknek régen mi segítettünk építkezni), és iratni kellett velük egy nyilatkozatot, miszerint mindenféle ellenszolgáltatás nélkül segítenek az építkezésen. Ott kellett lennie az építési naplóban ezeknek a nyilatkozatoknak munkaügyi felügyelőségi ellenőrzés esetére.

2011. jún. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!