Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bruttó 25 000, - ft-os bejelen...

Bruttó 25 000, - ft-os bejelentett bérből mennyi nettó várható?

Figyelt kérdés

Tanácsadóként egy kis kiegészítés havonta (nem írtam el az összeget!), az is kérdés, hogy ha van főállásom akkor mennyi ez az összeg, és mennyi akkor ha nincs főállásom (van-e különbség a kettő között).

Előre is köszönöm!


2011. jún. 22. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
kb 20ezer ft a nettó
2011. jún. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a különböző kalkulátorokkal nekem is ez jött ki, de én csak 12 700 körül kaptam (teljes hónap). És most azt nem értem, hogy miért lehet különbség (fizupapírt még nem adtak, nem tudom ellenőrizni). Ha van még valakinek ötlete, kérem segítsen!
2011. jún. 22. 11:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, hogy miért ennyi.

Munkaviszony. Főállással, adójóváírás igénylése nélkül a következő a bér:

25.000 Ft-ból 10 % nyugdíjjárulék, 4 % természetbeni egészségbiztosítási járulék, 1,5 % munkaerő-piaci járulék, és az adóelőleg. Nettó = 16.045 Ft.

Ugyanez főállás nélkül: A fentieken kívül vonnak még 2 % pénzbeli egészségbiztosítási járulékot. Nettó = 15.545 Ft.


Megbízási jogviszonyban:

Vonnak személyi jövedelemadó előleget: Nettó = 24.003 Ft

Bevétel (25.000) - 10 % költséghányad (2.500) x 127 % = adóalap x 16 % = adóelőleg

2011. jún. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Előkerítem a fizupapírt (odacsapok az asztalra most már :)) és összevetem a fentiekkel!
2011. jún. 24. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!