Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Le lehet írni, ha a főnök a...

Le lehet írni, ha a főnök a beosztottjának vesz egy biciklit, hogy azzal járjon munkába?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Lol.

Hát, mindent le lehet írni.

Mondjuk normális főnökök szolgálati kocsit adnak a beosztottjaiknak, és alkalmasint fizetik a (munkábajáráshoz szükséges) benzint is.

De ha már így alakult, esetleg leírhatnátok, hogy a főnök fizeti a pedál hajtásához szükséges extra kalóriabevitel költségét :P

2011. júl. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

közel lakok 3 km-re a munkahelyemtől

szerintem nem érné meg kocsit venni és azt és a benzinköltséget leírni

de köszönöm a választ :)

2011. júl. 6. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Vehet a főnököd biciklit ha ez az egyezség köztetek, de ha "legálisan" cináljátok, akkor természetbeni juttatásnak minősül és adózni kell utána (pont úgy, mintha bruttó munkabérként kapnád).
2011. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 alfonz64 ***** válasza:

Csak ha km díjat fizet, és szervizeli is :)

Nem vagy köteles elfogadni.

Amúgy nem írhatja elő, ha neked adta az már a tied köze nincs hozzá. Maximum kölcsön adhatná hogy azzal járj munkába mint ha céges autó lenne, de kit terhelne a felelősség ha a bicikli hibája miatt életed veszted ebből komoly bírósági ügy is lehet.

2011. júl. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Amúgy 3 km kutyafasza, én 8 km biciklizek, a munkatársam 14km. Ha nem vagy rá vevő, ne fogadd el. De a jogi dolgokban nem tudok tanácsot adni. A halálrafognagázolnijajajaj szövegeket meg hagyd otthon. Engem 6 év aktív biciklizés után se öltek meg, aki ezzel a szöveggel jön papírkutya.
2011. júl. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

de nem kérdeztem olyat, hogy panaszkodnom kéne, hogy azzal kell járnom, ez csak kérdés volt, hogy le lehet e írni vagy sem és hogy hogyan

ennyi, semmi rosszra ne gondoljatok ezzel kapcsolatban és nem vagyok rosszban a főnökkel

2011. júl. 11. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!