Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Január, februárban nem kaptam...

Január, februárban nem kaptam adójóváírást. Ez az adó bevallás miatt van, és visszamenőleg megkapom júliusban? Minimál béren dolgozok.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy ez miért lenne az adóbevallás miatt vagy miért kapnád vissza júliusban?

Az adójóváírásról nyilatkozni kell minden év elején, hogy kéred vagy nem, és ez alapján kapod meg. Ha idén január februárban nem kaptál és járna akkor jövöre amikor beadod az adóbevallást, akkor majd visszakapod. Megpróbálhatod, hogy szólsz most a munkáltatódnak, hogy te szeretnéd, de nem biztos, hogy már megkapod. De ettől függetlenül, ha az ez évi jövedelmed nem haladja meg a 1520000 Ft-t akkor majd kapsz 136000-t vissza jövőre.

2009. ápr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tavaly végig megkaptam a maximálisan adható 11340 forintot.

Most január februárban viszont nem. Mikortól fog újra járni nekem? Az apeh készítette el helyettem az adóbevallásom, gondolom ez nem lehet gond.

2009. ápr. 4. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!