Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért csak az társas vállalkoz...

Miért csak az társas vállalkozásban szereplő mőnek nem kell járulékot fizetnie?

Figyelt kérdés

Pl mert gyermekgondozási segélyben részesül.

Az egyéni vállalkozó nőnek miért kell ugyanazon feltételel mellett? Azért egy egyedülálló anyuka társasban és egyénibrn is egxedül neveli a gyetekéz!!!!NEM ÉRTEM!


2011. júl. 29. 06:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért,telefonról írtam!
2011. júl. 29. 06:21
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha van személyes közreműködése, mindkettőnek kell. Ha nincs, egyiknek sem kell.
2011. júl. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogy értve személyes közreműködés? Ezt nem értem.
2011. júl. 29. 19:47
 4/9 anonim ***** válasza:

A dolog ott kezdődik, hogy az egyéni vállalkozás termel-e bevételt? Ha igen, akkor folytatjuk... Ki termeli a bevételt? maga vállalkozó vagy van alkalmazottja? Ha van alkalmazottja, akkor nincs járulékfizetési kötelezettség sem, és gyed-et is kaphat. Ha viszont nincs alkalmazott, a vállalkozás müködik, tehát bevételt termel, akkor az anyuka DOLGOZIK, azaz személyesen közremüködik és gyed folyosítása mellett kereső tevékenység nem folytatható. És természetesen járulékot kell fizetnie.


Társas vállalkozás esetén ugyanaz, ha az anyuka dolgozik, effektive részt vesz a bevétel termelésében, akkor sajnos neki sem jár a gyed és járulékot kell fizetnie az általános szabályok szerint. Ha csak ügyvezet az már nem számit személyes közreműködésnek. Ebben az esetben is fontos, hogy a másik tag(ok) vagy egy alkalmazott lássa el a tevékenységet, ha a vállalkozás tényleges bevételt realizál.

2011. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az ilyen minek szól bele'???? Aki n tudja a gyedetmegkülönböztetni a gyermekgondozási segélytől??''
2011. aug. 1. 21:54
 6/9 anonim ***** válasza:
oh bocsánat hogy megpróbáltam segiteni a pl. gyes miatt a gyedet hoztam példának, és kpaszkodj meg tudom különbözetetni őket. Na most lett elegem. Nem segitek én már senkinek se. :(
2011. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja és még csak annyit, hogy egy vállalkozónak van könyvelője, és tőle kérdezget pénzért nem itt ingyért. no comment....
2011. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van könyvelőm,nem igazán tudott a kérdésemre válaszolni,ahhoz inkább egy jogász kéne!
2011. aug. 5. 11:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekes könyvelő, én tudok válaszolni az ilyenre.
2011. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!