Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy számolom ki a Pénzbeli...

Hogy számolom ki a Pénzbeli (2%) egészségbiztosítási járulék alapot képező jövedelem az előző évben - t, ha csak 7 hónapot dolgoztam, és a többi időben táppénzen voltam?

Figyelt kérdés
Így pl. ha a napi jövedelemet akarom kiszámolni, akkor a 7 havi össz.jövedelmet osszam le 214-el (kb. 7 hónap), vagy a 7 havi össz. jövedelmet egész évre nézzem, és így 365-el osztva jön ki a napi jövedelem?
2011. aug. 29. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne bonyolítsd túl! Igazából a kérdés sem érthető.
2011. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az lenne a kérdés, hogy hogyan kell a napi jövedelmet meghatározni, ha csak 7 hónapot dolgoztam az évben.
2011. aug. 29. 11:29
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát a kérdés tényleg nagyon érthetetlen, már olyan szempontból, hogy nem tudunk rá válaszolni. Mihez kell igazából ez? Mert az sem mindegy. Hova kell Neked napi jövedelmet számolni? Tényleg lényeges, hogy mihez kell, mihez kérik. Vagy csak úgy magad érdeklődsz?

Választ várunk, hátha tudunk segíteni. Egyébként a második variát még nem láttam sehol érvényesülni! Csak úgy megjegyeztem...

2011. aug. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, ha ilyen érthetetlenül írtam a kérdést.

Szóval elvileg 2012. január 31-én fogok szülni és emiatt szeretném kiszámolni a TGYÁS és GYED összegét, a neten található kalkulátorba be kell írni a énzbeli (2%) egészségbiztosítási járulék alapot képező jövedelem az előző évben-t (tehát az ez év lenne)

Most augusztustól már táppénzen vagyok.

2011. aug. 29. 15:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Na így már egészen más.


Thgy, GYED: Ha 2012-ben fogsz szülni, akkor az ellátásokhoz szükséges irányadó időszakod 2011. év lesz, ha van 180 bérezett napod abban az évben. Mivel augusztustól vagy táppénzen, ezért valószínűleg van legalább 200 (214?) bérezett napod. Az lesz az ellátások alapja. Megvan az összeg, azt elosztod azokkal a napokkal, amelyekre azt az összeget kifizették. Naptári napokkal számolj! Tehát ha mondjuk július 31-ig dolgoztál, és augusztus 01-től táppénz, akkor 212 nappal kell elosztanod az addig "felgyűlt" bért. Ha közben volt fizetés nélkülid, vagy más - nem bérezett - napod, akkor azokat a napokat ki kell szedni a 212 napból, és úgy elvégezni az osztást. Ez lehet akár előző táppénz is... Betegszabadság nem számít ide.

2011. aug. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hú, köszi szépen a választ! Tehát havi 200000 Ft bruttóval számolva 1400000 Ft osztva 214 nappal (végig dolgoztam)=6542 Ft a napi jövedelem.


A GYED csak 1 évig jár a TGYÁS után (a kalkulátor ezt hozta ki)

Köszi!

2011. aug. 30. 10:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Még hozzátenném, a thgy. és GYED a napi átlagkereset 70 %-a. Tehát nem az általad kiszámolt összeg teljesen, hanem annak 70 %-a. Az lesz a "bruttód".
2011. aug. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És még valami. A társadalombiztosítás "csak" 30 napos hónapokat ismer. Ezt úgy kell érteni, hogy megvan naponta a thgy-d, GYED-ed összege, ha februárban van 28 nap, akkor 28 nappal szorozzák fel, de ha 31 nap van valamelyik hónapban, akkor is csak 30 nappal szorozzák fel, nem pedig 31 nappal.

Tehát adott esetben ne lepődj meg, és ne is reklamálj náluk, hogy rosszul számoltak, mert ők csak a rendelkezés alapján csinálták.

2011. aug. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még egy fontos! A GYED-nek van maximális összege: 2011. évben ez bruttó 109.200 Ft. Hiába több a kereseted, ennyit lehet maximum kapni, többet nem.

A thgy-ból adóelőleget vonnak (ha kéred az adójóváírást, akkor kevesebbet vonnak), a GYED-ből pedig adóelőlegen kívül nyugdíjjárulékot is vonnak majd.

2011. aug. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kedves kérdező! Megszületett már a baba? Megírnád légyszi, hogy tényleg azt a TGYÁS és GYED összeget kaptad-e, amit a kalkulátorral kiszámoltál? Én is hasonló cipőben járok, mint te és szeretném tudni, hogy tényleg így van-e a számítás, nem járok-e rosszabbul, ha táppénzre megyek? Köszönöm előre is a választ.
2012. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!