Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldön dolgozom. Hol...

Külföldön dolgozom. Hol találom azt az APEH nyomtatványt, amivel bejelenthetem nekik, hogy itt adózom?

Figyelt kérdés
Nem találom az APEH weboldalán :(
2011. aug. 29. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Írjál nekik kézzel írt nyilatkozatot, oszt szevasz.

Az OEP-nek itt nyilatkozhatsz:


[link]

2011. aug. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem nyomtatvány kell? mert azt hiszem megtaláltam, a 11T1011-es számú, de azon belül van vagy 4, és nem tudom melyiket kell beadni, de egyik se tűnik jónak, csak azt olvastam, hogy az kell...

ha kézzel írottat küldök akkor mit írjak és hova küldjem? kérem aki ért ehhez segítsen...

2011. aug. 29. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt online is be lehet jelenteni vagy csak személyesen? És visszamenőleg is?

Bocs, hogy én is kérdezek itt, de láttam, hogy te is külföldön dolgozol... (az apeh oldalán még nem bolyongtam)

2011. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon remélem, hogy online is lehet, mert semmi kedvem postázgatni vagy ezért visszautazni! a visszamenőlegességről nem tudok semmit, de úgy olvastam, hogy a munkaviszony kezdetétől 15 napon belül kell bejelenteni!
2011. aug. 30. 14:35
 5/5 Blazs_A4 válasza:

Attól függ, hogy magyar cég foglalkoztat kint, vagy külföldi.

Úgy készíted el az adóbevallásod, hogy a jövedelmed kint adózó részét az adóbevallásodban a megfelelő sorba írod be ( a külszolgálatra ill. a külföldön adóköteles jövedelmekre vonatkozó sorokat). Szerezz egy legutolsó kitöltési útmutatót és ott le van írva, hogy milyen jellegű jövedelem melyik sorba írható attól függően, hogy hol és milyen jogcímen kaptad. Emellett még bizonyítanod kell valahogy, hogy kint voltál stb.

2011. szept. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!