Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A minimálbér után kell fizetni...

A minimálbér után kell fizetni Szja-t?

Figyelt kérdés
Eddig én úgy tudtam, hogy a minimálbér után nem kell fizetni Szja-t!Mégis a bérpapíromon a levonásoknál, fel van tűntetve 2396Ft, mint SZJA rendszeres. Meg tudja nekem mondani valaki, hogy mi ez?
2009. ápr. 19. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Most a min.bér 71500,- ennek az adója 18%- 12870,-ft lenne, de adnak rá havi 11340,-adójóváírást, marad fizetendő 1530,-ft szja.
2009. máj. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Én úgy tudtam, hogy a minimálbér adómentes, mert mindig ezt hangoztatják!:)És mi történik, ha nem kérem az adójóváírást, vagy kötelező?Akkor ezt az Szja-t levonják a bérből?És az adóbevallásnál én igényelhetem az adójóváírást ami egész évre megilletett volna?Szeretnék egy kicsit tisztában lenni a dolgokkal!:)Mégegyszer köszönöm!
2009. máj. 8. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kötelező választani az adójóváírást.Januárban kell a dolgozóknak nyilatkozniuk, hogy kérik-e figyelembe venni az szja levonáskor.Aki nem kéri, annak levonják a teljes szja-t, a nettója kevesebb lesz és az éves adóbevallásában számolhatja el a kedvezményt és kérheti vissza a többletként levont szja-t.
2009. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást!:)
2009. máj. 11. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!