Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyes végén vagyok, munkahely...

Gyes végén vagyok, munkahely nem tud helyet biztosítani, ezért 2 havi végkielégítést ajánlottak és a szabik kifizetését. Kérhetem hogy ne a 2008-as fizetésem szerint számolják hanem bérrendezetten kapjam?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Olyan nincs, hogy nem tud helyet biztosítani, köteles. Ha nem tud munkát adni, akkor állásidőt kell fizetnie. Én nem mennék bele ilyenbe.
2011. szept. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérheted, EGYENESEN JÁR NEKED. A munkakörödre jelenleg irányadó bér szerint kell kifizetniük, ha az több mint amivel elmentél gyesre.
2011. szept. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy multi simán kitalálhat mindent. amúgy megszűnt a telephely ahol dolgooztam. Szval szerintem a mostani körülmények közt nincs olyan hogy NEM LEHET megtenni mert mindenütt kiskapuk vannak.

De akkor ezek szerint kérhetem a bérrendezett fizetés szerinti 2 hós végkielégítést és a 40 napos szabikifizetést., azt mondjátok...

2011. szept. 11. 09:05
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel a jogiforum.hu -ra is, hátha okosabbakat írnak, veszteni nem tudsz rajta.
2011. szept. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem kérés dolga. Van egy jogszabály (munka törvénykönyve), ami alapján ki KELL számolni, és fizetni. Ha nem küldenének el, akkor mostani (emelt összegű) béred alapján vennék ki a bentmarad szabadságokat, tehát kifizetni is az alapján kell. Gondolj bele, ha Te 8 évig vagy gyerekgondozásin, mert sorban szülöd őket, akkor 8 évvel ezelőtti bérszinten fogsz elszámolást kapni?

No ne már!

2011. szept. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!