Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez esetben kell adóznom?...

Ez esetben kell adóznom? Használt ruha árulás vaterán, üzletszerűen.

Figyelt kérdés
Vennék bálás ruhát, amit aztán darabonként értékesítenék tovább a vaterán. Kell ez után adóznom? Van egy összeg ami alatt nem kell? Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 21. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
nem kell külön adózni, a vatera minden sikeres eladás után küldi a számlát neked, amit be kell fizetni, ebben benne van az adó.
2011. okt. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fú, nagyszerű, akkor belevágok:) Jó jövedelem kiegészítő lehetőséget látok benne, és most nagyon jól jönne!
2011. okt. 21. 11:03
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem gondolod, hogy a vatera, vagy bármelyik másik hasonló oldal adózik helyetted.

Amiről te írsz, az üzletszerű értékesítés, adószámodnak kell lennie hozzá és adóznod kell a nyereséged első fillérje után. Bevallanod is neked kell, nem a vaterának.

2011. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Így viszont elgondolkodtató...szerintem egy hónapban max. 15-20 ezer Forint nyereségem lehetne, és hogy még ennek is elmenjen egy nagy százaléka..hát..
2011. okt. 21. 12:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Te magad írod, hogy üzletszerűen csinálnád. Akkor adózni kell.
2011. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az üzletszerűent úgy értem, hogy nem a saját, megunt ruháinkat tölteném fel, hanem tulajdonképpen továbbértékesíteném. De a befolyt összeg ahhoz kevés, hogy én ezzel komolyabban foglalkozzam, adózás meg ilyenek. Tehát nincs olyan összeg, ami alatt nem kell adózni?
2011. okt. 21. 13:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha üzletszerű, akkor nincs.

Akkor van, ha a saját megunt dolgaidat adogatnád el (ingóság értékesítése)

2011. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kicsit utána olvastam, hát eléggé megoszlanak erről a vélemények.

Adózni egyébként ha mégis kell, akkor a befolyt haszon után kell, és annak a 25%át.

Tehát egy pl.:

300 ft ért veszel egy ruhát, de 500 ft ért adod el, akkor a haszon 200 ft, abból még levonásra kerül a vatera által felszámolt jutalék, mondjuk 20 Ft. marad 180 ami után adózól 45 ft ot, tehát maradna 135 Ft hasznod.

Ez mind arra vonatkozik ha üzletszerűen végzed ezt!

2011. okt. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak: és ez is csak akkor igaz, h atételesen (számlával) igazolni tudja, hogy mennyiért vette. Ha nem, akkor feltételez az APEh egy árrést (azt hiszem 25 százalékot) és azt adóztatja egy kulccsal (talán szintén 25%).
2011. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De mi módon történik az elszámolás? Én fizetek be havonta egy bizonyos kiszámított összeget, vagy évente egyszer? Számlaképesnek nem kell lenni?
2011. okt. 22. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!