Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell rendezni az eü....

Hogyan kell rendezni az eü. Szolg. Járulékot? Angliában vagyok nappali tagozatos tanuló szeptember óta. Részletek lent

Figyelt kérdés

Az angol egyetemtől megkaptam a National Health Numbert, és itt jogosult vagyok ellátásra. Magyarországon kell-e fizetnem az 5100 Ft-os eü-i járulékot? Ha nem, akkor hol és milyen formában kell bejelentenem, hogy Angliában biztosítva vagyok?

A barátnőm itt dolgozik. Neki mit kell tennie?

Azelőtt mind a ketten Magyarországon dolgoztunk.


2011. nov. 23. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetned az 5100-at (sőt jogszerűen nem is teheted meg, mert csak egy országban lehet biztosításod), ha külföldön vagy biztosított, akkor egyszerűen bejelented az OEP-nek, és akkor ideiglenesen passziválják a TAJ számodat.


Mondjuk töltsd le ezt:


[link]


Ez két bejelentő lap és a hozzá tartozó tájékoztatók, neked ebből az EGT kezdetűek kellenek. Ezt kitöltöd, és elpostázod a volt magyarországi lakóhelyed szerinti egészségbiztosítóhoz. Itt vannak az elérhetőségeik:


[link]


Én a helyedben a nyomtatvány mellé lefénymásolnám a magyar személyit, lakcímkártyát meg TAJ kártyát is ha még megvan, plusz külföldi igazolványt is. Aztán erre csak tudomásul veszik. Ha meg nem, akkor majd szólnak, hogy mi kell még.


Na, de ha tudomásul vették, akkor a TAJ számod passzív lesz (azt itthon nem használhatod, de nem is kell 5100-at fizetned), az angliai egészségbiztosítótól pedig kérhetsz európai egészségbiztosítási kártyát, és ha Magyarországon jársz, akkor azzal tudod itt igénybe venni az orvosilag indokolt ellátást.

Elvileg teljeskörű ellátást is kaphatnál Magyarországon, ha adna az angol egészségbiztosító egy nyomtatványt hozzá, de a tájékoztatójuk szerint ezt pont az angolok nem szoktak adni a lakcím miatt.

2011. nov. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Ilyen teljeskörű választ még senki sem adott :)
2011. nov. 26. 11:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen :) Nem vagyok egészségbiztosítós, de hozzánk is szoktak jönni ilyesmivel ügyfelek, és már utánaérdeklődtünk, azért tudom ilyen pontosan.
2011. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!