Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Értesítem hogy a 2010 évi...

Értesítem hogy a 2010 évi személyi jövedelemadója 1%-ának a felhasználásáról rendelkező civil szervezet javára szóló nyilatkozatát érvénytelennek minősítettem mivel a személyi jövedelmadó meghatározott részének az adózó rendelkezése szerinti?

Figyelt kérdés
felhasználásáról szóló többször módosított 1996. évi CXXVI.törvényben előírt feltételeknek az Ön éltal megjelölt kedvezményezett nem felel meg?
2012. jan. 2. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2012. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a kérdés, de ez arról szól, hogy akinek, te a bevallásodban felajánlottad az 1%-t, az valamilyen feltételt nem teljesített, ezért nem kapta meg a te felajánlásodat. Téged ez nem igazán érint, csak az adóhatóságnak kötelessége erről tájékoztatni, ezért küldték a levelet.
2012. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így van. Az általad megjelölt civil szervezetnek pl. ha valamilyen adótartozása van, vagy egyéb, jogszabályban felsorolt feltételeknek nem felel meg, akkor az apeh a javára felajánlott 1 %-ot "megtartja magának" = az államkincstárban marad. Erről kaptál értesítést.


Ez azt is jelenti, hogy az a kedvezményezett nem tud arról, ezért nem is fogja neked megköszönni, hogy küldeni akartál neki 1 %-ot.

2012. jan. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!