Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért küldtek nekem adóbevallá...

Miért küldtek nekem adóbevallási lapot? Középiskolás vagyok, soha egy percet nem dolgoztam.

Figyelt kérdés
20 vagyok, nappali tagozatos középiskolai jogviszonyom van. Nincs munkahelyem, soha nem is volt, diákmunka sem. Ki kell töltenem a nyilatkozatot, amit küldtek? Egyáltalán miért küldték??
2012. jan. 27. 07:03
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha semmilyen jogcímen nem volt 2011. évben bevallási kötelezettség alá eső adóköteles jövedelmed, akkor nem kell vele foglalkozni. Semmit nem kell kitölteni rajta. Egyszerűen csak bent voltál a számítógépes rendszerükben, és gondolták, hogy küldenek Neked egyet, hátha be akarsz valamit vallani. Ennyi.
2012. jan. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

gondolom kapták vagy kértél adókártyát és azért küldték ki.


nem volt semmi de semmi adózásod, mint pl kapták egy ingatlant, örököltél valamit, vagy akármi más munkán kívül ami adózással járt?


ha semmi az ég világon akkor nem kell kitölteni és vissza sem kell küldeni.

2012. jan. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért küldték ki, mert most még azt is be fogják hajtani ami nincs és nem is illeti meg őket... :))

Én nem csodálkoznék, ha megvádolnának téged adócsalással, amiért 20 évesen még középiskolás vagy.... :)


Nah de csak viccelek, az előzők megmondták a frankót.

2012. jan. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Ők nem tartják számon, kinek van épp bevallanivalója, egyszerűen küldenek mindenkinek, akinek lehet, hogy kell. Ha nincs mit bevallanod, akkor ne küldd vissza.
2012. jan. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

oké, köszönöm. :)


egy diákoknak szóló művészeti pályázaton nyertem egy nagyobb összeget, gondolom a kiíró valamennyi adót fizetett a nyeremények után. az beszámíthat?

2012. jan. 28. 09:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Hmmm....

Ebben az esetben mindenképp kérdezz meg egy hozzáértőt (könyvelőt)


Amúgy nekem meg tavaly nem küldtek ilyen csomagot, pedig kellett volna...

Idén meg az előző címemre küldték...


Dilettáns banda....

2012. jan. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a művészeti pályázatos dolog beleszámít-e, az összeg kifizetőjének tudnia kell. Biztosan kaptál róla valamilyen igazolást. Mi ezt nem látjuk, ezért nem is tudjuk eldönteni helyetted. Kevés hozzá az információ.
2012. jan. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia,


a nyeremények után is van nyeremény adó, ami elvileg a nyertest illeti, de pl lottónál már a lottótársaság befizeti.

kérdés tényleg befizette-e a kiíró ezt a pénzt, és nem-e ezt kérik rajtad.

amit tennék, hogy bemész az apehhez és megkérdezed miért kaptál ilyet, ha nem volt adóköteles dolgod. Bele néznek a mappádba esetleg és látnak ott valamit, pl ezt akkor a kiiírónál megnézheted miért nem fizettek adót utánna.

2012. jan. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


a pályázati nyeremény miatt kaptam, ma jött egy levél a kiírótól, amiben tisztázza az adózási dolgokat.

2012. jan. 30. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!