Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor tényleg megszűnt a...

Most akkor tényleg megszűnt a lakáshitel után járó adójóváírás? Többi lent.

Figyelt kérdés

A lakáshitelünk(Chf alapú) előző évi befizetett összege után eddig leírhattam az adómból, és úgy hallottam, hogy ez megszűnt... Igaz ez vajon? Hol tudok utánanézni ennek, mert az Apeh honlapján én semmit nem vagyok képes megtalálni..:-(

Még a bank se küldte az igazolást, de lehet őket kéne felhívjam???

köszi


2012. jan. 28. 17:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
A hitelfelvétel évében és azt követő 4 évben lehetett adókedvezményt igénybe venni lakáshitel után. Ha van családi pótlékra jogosult gyermeked, akkor addig az évig kérheted az adókedvezményt, míg ő utána kapod a családi pótlékot.
2012. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ó, igen, ez a jó megnevezés, adókedvezmény!!! KÖSZI!

Pont idél a 6dik évben vagyunk, és van egy kislányunk, akkor most a bank ugyanúgy kiküldi az igazolást, vagy nekem kell vhol utánajárnom?? Köszi előre is...

2012. jan. 30. 07:41
 3/22 anonim ***** válasza:
Be kell menni a bankba, mert ez nem jár automatikusan és szerintem nem fognak küldeni.
2012. jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
Bocs az off-ért, de én is pont erre keresem a választ és látom itt még elég friss a téma. Helyzet nálunk is ugyanaz 6. fizetett évet zártuk, van gyerkőc és nem vettünk fel semmilyen támogatást sem. Akkor ha jól értelmezem nekünk is jár az adókedvezmény?
2012. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Szia, most akkor nem tudom, Ti is menjetek be a bankba, vagy legalább hívd fel...

Nekünk még csak 1 éves a gyerkőc, nem Ő miatta vehettük eddig fel, hanem eleve ez még államilag támogatott hitel volt.

Annyira gáz, hogy az ember nem is tudja mi jár neki, és én pl. azt sem tudom, hogy hol lehet ezeknek utánanézni...:-/

2012. jan. 31. 07:38
 6/22 anonim válasza:
Szia! Holnap felhívom a bankot, hátha tudnak telefonon is segíteni. Nekünk is még csak 3 éves a gyerkőc. Mondjuk én ezt a dolgot már tavaly olvastam a bank által küldött igazolás hátulján, de akkor sem nagyon értettem pontosan mit takar. Hát sajnos, ha az ember nem jár utána, akkor nem kap semmit sem. Te már beszéltél a bankkal?
2012. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Szia!

Mi csütörtökön megyünk intézni a nagyszerű végtörlesztést:-DDDD(cseberből vederbe), és akor ezt is megkérdezem.

Akkor Ti eddig nem is vettétek igénybe???? Mert úgy tudom, hogy vhány évig ez fennáll, tehát visszamenőleg is meg tudod igényelni, ha van annyi befizetett adód, amiből vissza tudják adni...ezt is kérdezd meg, bár ezt a bankban nem biztos, hogy tudják..

Nekem pl. már tavaly olyan kevés befizetett adóm volt, hogy az egészet nem is tudtuk igénybe venni...:-(

Sok sikert!

2012. febr. 1. 07:24
 8/22 anonim válasza:

Szia!

De eddig is igénybe vettük 5 évig. De az most már nem járna, mert lejárt az 5 év. Pont ma beszéltem a bank ügyfélszolgálatával és ott azt mondták, hogy mivel van családi pótlékra jogosult gyerekünk továbbra is vissza tudjuk igényelni. csak pontosan a bankban tudják megmondani milyen igazolásra van nekik szükség.

2012. febr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Aha, értem.

Én is megkérdeztem, ha kérek, adnak igazolás, de hogy mire vagyok jogosult, azt nekem kell kiderítenem.

Ez elég logikus is, nem értem, hogy Neked milyen igazolást kérnek...

Amúgy az agyam durrant a sok ügyintézésbe, úgyhogy most én tolok mindent a jövő hétre, mert elegem lett....:-DDD

Minden jót, szép hétvégét Nektek is! :-) Reméljük lesz egy kis hó, hogy a gyerkőcöket ki lehessen kicsit vinni csúszkázni...

2012. febr. 3. 12:38
 10/22 anonim válasza:

Szia! Nem biztos, hogy kell bármilyen igazolás is, de a telefonügyeletes csaj nem tudott semmi konkrétat mondani. Ő csak általános információt tud adni....( talán az Unicredit Bank a legkörülményesebb az ügyintézésekben) Talán jövő héten eljutok a bankba csak az a baj, hogy a legközelebbi a tőlünk 40 km-re lévő városban van.

Hát a hó az meglett, nálunk Baranyában 30 cm ami eddig esett. A mi lányunk nagyon élvezi, gondolom ezzel nálatok sincs gond. :) Ha így folytatja hétfőn még oviba se megyünk szerintem. (elég sokat kell sétálni, a kocsival meg nem tudok kiállni) Bár én elvinném szánkóval is csak az a baj, hogy dombon felfelé már saját magam is nehezen vonszolom (29. hétben vagyok), nem ám még a gyereket szánkóval együtt. :)

2012. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!