Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen számú nyomtatvány kell...

Milyen számú nyomtatvány kell az ingatlan értékesítéséből származó jövedelem bevallásához? Hol tölthetem le? Meddig kell ezt a bevallást elkészíteni/elkészíttetni?

Figyelt kérdés

Milyen papírokat csatoljak a kitöltéséhez ha nem saját magam töltöm ki? Adásvételi szerződés, és még...?

1 millióért adtam el házat édesanyámmal, mint haszonélvezővel együtt közös megegyezéssel, tavaly októberében. A pénz még megvan. Kell olyat kitölteni hogy mire lett költve a pénz? Igazolni kell valamivel hogy mire lett elköltve? De ha még most is megvan akkor mit írjak oda? Mivel nincs még "visszaforgatva" semmibe így kell fizetnem valamit? Egyébként hitel lesz törlesztve belőle.


2012. febr. 2. 16:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Itt számít az, hogy mindkettőnk nevén több mint 20 évig volt az ingatlan?
2012. febr. 2. 16:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Ingatlan értékesítéséből származó adóköteles jövedelem bevallására ugyanúgy a 1153-as számú nyomtatvány szolgál, mint a többi más jövedelemére is. Csak van egy pótlapja (nem tudom hányas a száma), amelyiket az ebből származó jövedelmet le kell vezetni.

Viszont, ha legalább 5 éve a tulajdonotokban volt, és utána eladtátok, akkor az ingatlan adómentes már. Vagyis, tök mindegy, hogy mennyiért adtátok el, nem kell sem bevallani, sem adót fizetni utána. Ez kizárólag lakás, lakóépület megjelölésű ingatlanra vonatkozik, garázsra, kertre stb. nem.

Ha kellene is bevallás készíteni róla, semmilyen papírt nem kell csatolni hozzá, azt egy adóellenőrzés esetén elkérhetik az ellenőrök. Meg kell őrizni.

2012. febr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazolni kell, hogy mire költötted el az árát? Nem, nem kell. Akár "el is ihatod", senkinek semmi köze hozzá.
2012. febr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!