Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Fontos segítség TB-vel kapcsol...

Fontos segítség TB-vel kapcsolatban. Részletesen a levélben. Megoldás?

Figyelt kérdés

Tehát...

Elolvastam itt elég sok mindent a TB-vel kapcsolatban, nehogy olyan legyek, mint aki kérdését már ezerszer megfelelték, csak keresni nem tud, de sok kérdés régebbi volt (azóta változhattak dolgok), vagy éppen sokféle, egymástól különböző zagyva válasz. Így én leírom saját helyzetemet...


Suli után vagyok (majdnem egy évvel), s munka előtt. Mint szembesültem vele, TB-m azóta nincs. Munkanélkülibe nem vagyok regisztrálva, hiszen nincs egy éves munkaviszonyom korábbról (pár hónapos van azért).

Mit tanácsoltok, mi ilyenkor a teendő? Hallom, ha lesz munkám visszamenőleg be kell fizetnem a TB-t. Ami kész téboly, az ember azért hajt legyen végre valami állandó. Amikor meg lesz, azzal fenyeget, hogy hozzámvágnak többszázezres tartozást...?:O Ó, hogy hova kívánom ezt a rendszert...


Hosszabban írtam volna, de örülök, ha eddig felvilágosít valaki, aztán majd még lesz kérdésem.

Köszönöm!


2012. febr. 27. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akkor kell befizetned visszamenőleg, ha lesz munkád.

Akkor kell, mikor rájönnek, hogy nem fizeted, plusz a bírságot, amit kiszabnak érte, ez bekövetkezhet még azelőtt is, hogy találsz munkát. Ugyanis mióta nincs TB-d, folyamatosan kéne fizetned magad után.


Aztán persze az is lehet, hogy soha nem jönnek rá az elmaradásra. De ha rájönnek, akkor jogosan büntetnek meg...

2012. febr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen rájönnek... Az csak régen volt, hogy ha nem mentél orvoshoz, nem derült ki. Azóta változtak a dolgok. Az OEP és az APEH szorosan együttműködik. Én azt javaslom, hogy minél előbb próbáld meg rendezni a tartozásodat. Ugyanis, minél később akarják rajtad bevasalni, annál többet kell fizetned. Késedelmi kamatok stb. stb.
2012. febr. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az első 2 írja.

A TBd a diákigazolványra való jogosultságodig +45 napig volt. Azaz ha 2011 júniusban végeztél, akkor december 15-ig.

Ha 2011 februárban végeztél, akkor május 15-ig

A munkaügyiben attól még regisztrálnak, hogy nem volt munkaviszonyod. A regisztrálásnak nem feltétele a munkaviszony, csak a álláskeresési járadék folyósításának.

Azt tanácsolom:

Regisztráltasd magad a munkaügyi központban. Így ha találsz munkahelyet a munkáltatód is tud támogatást igényelni a foglalkoztatásodhoz (a lányom 1 hónappal később kezdett a munkahelyén, mert amikor jelentkezett, csak 2 hónapja volt reg.álláskereső és a támogatáshoz minimum 3 hónap regisztráltság szükséges)

A TBvel vagy rizikózol, hátha nem veszik észre (ez mostanában egyre valószínűtlenebb), vagy bejelentkezel visszamenőlegesen.

Az elmaradt befizetéseket 5 évre visszamenőlegesen követelhetik rajtad.

Ha nem te jelentkezel be, hanem a NAV veszi észre, hogy nem jelentkeztél be, akkor nemcsak az elmaradt díjakat és a késedelmi kamatokat fizetteti meg veled, hanem meg is büntethet bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt.

Menj be a helyi önkormányzathoz és kérelmezd, hogy rászorultsági alapon rendezzék a TBdet.

Ez visszamenőlegesen nem lehetséges, tehát a kieső időre be kell jelentkezned.

Idén már nem küldenek sem határozatot a fizetési kötelezettségről, sem csekket a rendezéséhez. Ha csekken akarsz fizetni, külön kérni kell.

Arra az összegre és a késedelmi kamataira, amit meg kellene utólagosan fizetned, kérjél elengedést, mérséklést, részletfizetést. Ezért kell eljárási illetéket fizetni (most talán 3ezerre emelték), de szoktak adni kedvezményt.

2012. febr. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs keresete, akkor nem kötelező a TB.

Szerintem ha nem kéri meg a NAV-t, hogy rajta keresztül fizethesse a TB-t, akkor egyszerűen csak megszűnt a TB-je a suli után és azóta nincs.


De ha tényleg regisztrálták TB fizetésre a NAV-nál, akkor kellett volna kapnia egy levelet a részletekkel.

2012. febr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit itt TB-nek emlegettünk, az az egészségügyi szolgáltatási járulék és amennyiben valaki nem biztosított, vagy egyéb jogon nem jogosult az eü. ellátásokra, akkor kötelező fizetnie.

"Szerintem ha nem kéri meg a NAV-t, hogy rajta keresztül fizethesse a TB-t, akkor egyszerűen csak megszűnt a TB-je a suli után és azóta nincs."

Nem megkérne kell, hanem be kell jelentkezni a fizetésre.

Nem rajta keresztül fizeti, hanem a NAVnak fizeti.

Olyan nincs, hogy egyszerűen megszűnt a TBje és azóta nincs. Ebben az esetben nem teljesítette a bejelentkezési kötelezettségét, és ha eü. ellátást vesz igénybe, akkor jogosulatlanul veszi azt igénybe.

"De ha tényleg regisztrálták TB fizetésre a NAV-nál, akkor kellett volna kapnia egy levelet a részletekkel."

Nem regisztrálnak, hanem be kell jelentkezned az eü.szolg.járulék fizetésre. Mivel nem jelentkezett be, nem kap levelet sem a részletekről. Ha tavaly, vagy azelőtt jelentkezett volna be, akkor kapott volna Határozatot a fizetési kötelezettségről, benne a fizetendő összegekkel és határidőkkel.

2012.01.01-től:

2003. évi XCII. törvény

az adózás rendjéről

145. § (1)701 Az adóigazgatási eljárásban végrehajtható okirat:

f) az egészségügyi szolgáltatási járulék kötelezettséget tartalmazó bejelentés.

(2) Az okirat végrehajthatóságához külön intézkedésre (záradékolás, végrehajtási lap kiállítása stb.) nincs szükség.

(3) Az adótartozás után felszámított pótlék, kamat az adótartozásra vonatkozó végrehajtható okirat alapján hajtható végre.

Azaz nem kell határozatot hozni az eü.szolg.járulék fizetési kötelezettségről, hanem azt az adózó által benyújtott adatlapon közölt adatoknak megfelelően automatikusan az adózó folyószámláján kell előírni. (ez benne van abban a levélben, amit azok kaptak, akik már tavaly is csekken fizették a TBt)

Olvasd el az alábbi linkeket és keress rá az "egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettség"-re:

[link]

[link]

2012. febr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!


Neked 93%-as főként, a részletességet, a pontosságot!


Most már értem, hogy ez a törvény, a szabály, de most őszintén, nem szemétség ez?

A mai világban, mikor pláne nehéz elhelyezkedni, mindenki kapar meglegyen a napi betevő. Sokan évek óta munkanélküliek, az ember örül, ha végre akad munka (ha csak amolyan ügyifogyi is), s a kevéske pénzből, amit keres jó ha a lakbér meg a zaba kijön, s erre idevágnak az embernek egy többszázezer forintos tartozást...:O


Sokan boldogok lennének, ha tudnák fizetni. Hajlandóság tehát lenne, de miből? Abból a 47 ezerből?:S


:(((

2012. febr. 28. 20:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Köszi a pontosítást, ez tényleg kötelező. De van egy kiskapu:


"2009. július 1-jétől akkor kell egészségügyi szolgáltatási járulékot

fizetnie, ha az állami adóhatósághoz e célból való bejelentkezését megelőzően megszakítás nélkül legalább egy éve a lakcímnyilvántartás szerint bejelentett lakóhellyel rendelkezik Magyarország területén."


Tehát ha véletlenül nem voltál bejelentve, akkor nem kell fizetni.

2012. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!