Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Árfolyam különbözetet hogy...

Árfolyam különbözetet hogy számoljak el? Mit írjak a kiadási bizonylaton a "pénztár fizessen a . Nak" helyre?

Figyelt kérdés
Eurot vettünk ki bankból, amit beváltottunk, de kisebb volt az árfolyam a beváltóhelyen mint az mnb-n a középárfolyam.
2012. ápr. 16. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
van egy kis baj... Ez valuta pénztár, valuta kiadási és bevételi pénztárbizonylat külön van hozzá... Az árfolyam különbözet csak könyveléstechnikai kérdés...
2012. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindemellett mi van a pénzkezelési szabályzatban a valutára? Amúgy valóban valutapénztár...
2012. ápr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De így "hiány" lenne a kasszámban. Mit csináljak?
2012. ápr. 17. 07:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Te jó isten.... Hogy lenne már hiány a kasszádban? Ezért van a könyvelőd az majd elmagyarázza.


egyébként t 3891 k 3811

és t 3821 (valutapt) k 3891


és a rajta maradó különbözet az átvezetési számláról vezetendő el árfolyam különbözetre

igy sehol sem lesz hiányod... első voltam

2012. ápr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát úgy hogy amikor kiveszem a bankból középárfolyamon vételezem be. Legyen 1 millió, majd beváltjuk az eurot, amiért kaptunk 950 000-et, tehát annyit tudok betenni a bankszámlára. Magyarul leveszek 1 M-t annyi van a kasszában de visszatenni 950 E-t teszek. Akkor az az 50 000 elvileg a kasszában van,de ugye nincs mert beváltásnál elveszett.
2012. ápr. 17. 08:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt magyaráztam fentebb

a kettő összeg átvezetési számlára kerül és onnét kell a kettő különbözetét elvezetni árfolyam különbözetre... És egyébként bevételezésnél nincs középárfolyam.... remélem nem vagy könyvelő...

2012. ápr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
feladtam egyébként végleg.... ezt nem kommentálom
2012. ápr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy másik oldalon kaptam választ. Valamit nagyon félreértettél.
2012. ápr. 17. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!