Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Rózsaszín csekken utalnék...

Katoonene kérdése:

Rózsaszín csekken utalnék nagyobb összeget, lehet belőle baja az illetőnek? (NAV szempontjából)

Figyelt kérdés

Üdv!


Végtörlesztéshez kaptam kölcsön idősebb rokonomtól korábban (400.000 HUF) Eljött az ideje, hogy az első részletet visszafizessem neki, de mivel mostanában biztos nem járok felé (ország másik végében lakik, benzinpénz szempontjából) így nem tudom neki odaadni kézbe (mint ahogy ő adta nekem) így arra gondoltam, feladom neki rózsaszín csekken (bankszámlája sincs, de talán a bankok is szeretik jelentgetni, ha valakinek 70 ezres nyugdíj mellé befolyik még pár százezer forint)


Egész élete alatt kuporgatta a pénzt, és nem szeretném, ha szegényre rászállna a NAV, mert decemberig visszaadom neki majd a teljes tartozásomat. Írjunk (utólag) egy kölcsönszerződést, mielőtt eljön az adóbevallás ideje, vagy ekkora "vagyonoknál" még nem száll ki a hivatal hozzá, hogy ugyan miért kapott ken'd százezreket, és miért nem tetszett adózni?


Vagy inkább beszéljem meg vele, hogy elviszem neki személyesen a pénzt, csak ha ugye 4x elviszem neki autóval, akkor 6000 Forint utalási költség helyett lenne vagy 70.000 csak a benzinpénz.


Tehát:kell majd magyarázkodnia (magyarázkodnunk) a NAVnak, hogy honnan hozott össze élete során ennyi pénzt? (ugye azt tudjuk, ha valakinek van félretett pénze, az biztos lopott csalt ölt, főleg ha alapvetően kevés a pénze)


Válaszokat előre is köszi



2012. ápr. 26. 01:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Félmillió az összeghatár, ezalatt nem pattognak ezek a hiénák.
2012. ápr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, hogy írjatok róla utólag egy kölcsönszerződést. Az feltétlenül legyen benne, hogy kölcsön, tehát visszafizetési kötelezettség terhel Téged ezáltal. És a részletekben történt visszafizetésekről is írjatok átvételi elismervényt, hogy Te biztosan fizetgeted, és nem marad nálad véglegesen - adózatlanul!


Egy bármikori adóellenőrzés alkalmával alá tudod támasztani ezekkel, hogy kölcsönről volt szó, nem pedig feketén kerested meg azt a pénzt, és az idős rokonnak is jogosan ment a "rózsaszín" csekkeken a pénz.

2012. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. ápr. 30. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!