Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Telekvásárlás után az illetéket mikor kell fizetni?

Úgy tudtam, hogy azt csak jövőre, de már most kijött a csekk.

Márciusban vettük a telket.

Köszi a válaszokat

Keress kérdéseket hasonló témákban: adó, illeték, telek

2012. máj. 7. 20:46  Privát üzenet  

A válasz

Az illetéket akkor kell fizetni, amikor a hatóság kiveti azt. Hoz róla egy határozatot, amelyben benne van, hogy milyen határidőn belül kell azt rendezni. Ez általában 30 nap, de nézd meg a határozatban lévő szöveget is.

Van olyan, hogy 6 hónapot is kell várni az illeték-kivetésre, de olyan is volt, hogy 1 éven túl kapták meg a befizetési csekket. Tehát sok varia előfordult már. Láthatóan szüksége van sürgősen a pénzre az államnak, ezért csipkedik ennyire magukat.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2012. máj. 8. 07:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Most akkor mi után kéne illetéket fizetni? Többi lent.
Mi után fizetem az illetéket? És mennyit?
Testvérek közötti öröklésnél kell illetéket fizetni?
Egyenes ági rokonok között kellmost örökösödési illetéket fizetni?
Vásároltam egy házat, viszont most 1 hónap után el szeretném adni. Milyen járandóságot kell fizetnem utána? (adót vagy illetéket)
Mennyi illetéket kell fizetnem, ha a szüleimtől örökölt házat eladom? A fél házat 20 éve örököltem, a másik felét az idén. Most el tudnám adni 5,5 millióért, de nem tudom mennyi...

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!