Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan és milyen nyomtatványon...

Hogyan és milyen nyomtatványon kell magánvállakozói jogviszonyt és BT-ben beltagként lévő jogviszonyt az OEP-nél megszüntetni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 7. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Keresd meg az APEH oldalán a letöltések között, vagy kérdezd meg nyomtatványboltban.
2009. júl. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az egyéni vállalkozói jogviszony megszüntetése a vállalkozói igazolvány okmányirodában történő leadásával kezdődik, majd a 09T1041 bevallás beküldésével folytatódik. Le kell adni még egy halom bevallást is, de ezeket a könyvelő tudni fogja.

A Betéti társaság beltagja tagi jogviszonyának megszüntetése a cégbíróságon történő bejegyzéssel és az említett 09T1041 bevallással lehetséges, de a könyvelő ezt is tudni fogja.

Mindkét esetben az APEH felé kell jelenteni a változást, az OEP-nek majd az APEH jelenti.

Könyvelővel konzultálni feltétlen szükséges, mert a folyamat nem egyszerű és sok más bevallást is kell le kell adni.

2009. júl. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! bt beltagként milyen jogviszonyt akarsz megszüntetni? merthogy ez elsősorban társasági jogi kategória. Tehát ha tag maradsz akkor ezt nem lehet csk ugy ukk mukk fukk. A másik, bt beltag akkor és csak akkor nem járulékol, ha van máshol heti 36 órát elérő munkaviszonya, vagy a cég igazolhatóan nem működik, csak a fenntartásával kapcsolatos teendőket látja el. pl. bank, nullás adóbevallások stb. Egyéb esetekben jogszerűen nem tudsz jogviszonyt megszüntetni.
2009. júl. 8. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nos, az a helyzet, hogy van egy már rég visszaadott magánvállakozóim, illetve már rég kiléptem a BT-ből. Csak az OEP-nél még mindkét jogviszonyom aktiv. APEH felé le lett adva, az biztos, arról tudtam, hogy el kell intézni, de arra már nem emlékszem, hogy milyen nyomtatványokon mit csináltam. Ezért kérdeztem, hogy az OEP-nek milyen nyomtatványt kell elküldeni.
2009. júl. 8. 07:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, kérem ez Magyarország, én is így jártam. Az APEH és az OEP között nem túl gyors és hatékony a kommunikáció. Én rákérdeztem e-mailben az OEP regionális irodájához, hogy most akkor mi van, és az elég is volt, törölték a nyilvántartásban. Hátrányod egyébként nem lehet belőle, sőt előnyös számodra, mert ha dokihoz mész, nem bukik ki, hogy nem vagy biztosítva (már ha nem dolgozol azóta), a rendszer zöldet fog mutatni neked.
2009. júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rákérdezek akkor náluk.
2009. júl. 8. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!