Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eddig mindig a munkahelyem...

Eddig mindig a munkahelyem intéztem az adóbevallásom, most viszont nekem kell és fogalmam nincs hogy hogyan kell. Debreceni vagyok. Mik kellenek hozzá hová kell mennem?

Figyelt kérdés
hozzá teszem veszélyeztetett terhes vagyok tehát nem igazán sokat mászkálhatok! köszönöm :)
2008. máj. 9. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Talán még megkérheted az Apechet, hogy készítse el neked. Akkor be kell vinned a papírokat, amelyeket a munkahelyedről kaptál. Hívd fel őket.


Vagy:


Kérjél egy csomag adópapírt (Apech épületben már a portán is kapsz. Küldj el valakit érte).

Tölts le a honlapjukról egy (kettő) programot: a fő programot, + a magánszemélyeknek szóló kiegészítést.

Telepítsd.

Töltsd ki, azok alapján, amit a munkahelyedről kaptál. Elvileg még a sorok száma is rajta van, ahova be kell írni.

Nyomtasd ki, vagy másold le kézzel azokra a papírokra, amelyek a csomagban vannak.

Add fel postán, ajánlva, ingyen. Cím a csomagban.


SIESS!!!

Már csak 10 napod van!

2008. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :))
2008. máj. 9. 20:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az apehot csak február 20-ig lehet megkérni, szóval jövőre hamarabb lépj.

Szerintem a legegyszerűbb ha letöltöd az apeh honlapjáról (www.apeh.hu) az ABEV2006 programot valamint a 0753-as adatlapot (a mostani szja bevallás) és kitöltöd majd pedig kinyomtatod. A program segít a kitöltésben és az igazoláson is elvileg fel vannak tüntetve hogy mit kell beírnod. És a kitöltési útmutató is segít. Ha kinyomtattad akkor pedig a debreceni apeh címére elküldöd postán és kész, ha 20-án adod fel még az is jó.

Vagy az apeh ügyfélszolgálatán kérsz adócsomagot.

Ha fizetned kell adót, akkor megteheted átutalással (honlapon megtalálod a számlaszámot, és az adószámot tüntesd fel a megjegyzás/közlemény rovatban) vagy kérsz csekket az ügyfélszolgálaton.

2008. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!