Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy cégnek a nevére kérek...

Ha egy cégnek a nevére kérek számlát egy termékről és a cég mégsem tudná visszafizetni nekem az áfát (vagy nem is tud róla, nem kapja meg a számlát) akkor a cégnek származhat ebből bármiféle kára (pl. bírság)?

Figyelt kérdés
Másik ehhez kapcsolódó kérdés: webshopban szeretnék rendelni, de itt ha beírom a cég nevét, akkor az oldalon lévő összes termék nettó árban jelenik meg és a végösszeg is a nettó árat tartalmazza. Ilyenkor a boltban személyes átvételkor tőlem is akkor a nettó árat fogják kérni és nem a bruttót? Meg ebben az esetben (ha nettót fizetek) nem fognak kérni valami papírt amivel bizonyítom, hogy a cégnél dolgozom (ami nem igaz)?

#számla kérés
2012. aug. 22. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

A cégnek ebből kára nem származik, bár ha meg nem adják vissza neked az áfát,akkor nem tudom mi értelme van áfás számlát kérni.

Ilyen pedig nincsen,hogy nettó árat fizetsz és csak az van a számlán. Lehet hogy tételekben a nettó ár jelenik meg,de a végén külön fel kell legyen tüntetve az áfa összege és a bruttó végösszeg.

2012. aug. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Azért nem hiszem, hogy annyira könnyű lenne csak egy cég nevével a cégnek járó kedvezménnyel bárkinek vásárolni. Ezzel az erővel bárki kipécézik a vállalkozást és annak a nevében vásárolhatna bármit a céges kedvezménnyel. Szerintem az ilyen vásárlásnál kell, hogy legyen bizonyos plusz azonosító, amit elkérnek, ha céges vásárlást akar valaki csinálni.
2012. aug. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elvileg visszadnák (egyszer már visszaadták), de lehet, hogy most máshogy döntenek. Szóval pár rendelésemről még nem is tudnak, csak ezért kérdezem, de akkor ezek szerint nem lehet bírság a vége az ő részükről.


Pedig a kosárban lévő termékek végösszegéshez a nettó árat írja ki, ellenben ha nem cég nevére veszem akkor meg a bruttót. Pontosabban így van feltüntetve jelenleg a termékek árai: pl. Bruttó: 10000Ft (10000Ft+ÁFA) egyébként meg így: Bruttó: 10000Ft (7874Ft+ÁFA)

Még a rendelés megerősítéséig nem jutottam el, így nem tudom, hogy ez az ár korrigálva lesz-e majd. Lehet csak valami bug a a honlapon?

Tehát nem szeretném ha az lenne, hogy elmegyek a cuccokért és kérnek majd valami igazolványt.


Meg még azt nem tudom, hogy a kereszt- és vezetéknévhez mit írjak rendelés leadáskor, mert kötelező kitölteni azokat a mezőket is, holott más webshopoknál eddig elég volt a cégnév megadása. Állítólag lehet itt is kérni külön számlázási és szállítási címet, de valamiért mégsem választható ez az opció. Írjam be a cég főnökének a nevét és akkor majd az ő nevén vegyem fel az árut a boltban?

2012. aug. 22. 13:14
 4/5 anonim ***** válasza:

"Pontosabban így van feltüntetve jelenleg a termékek árai: pl. Bruttó: 10000Ft (10000Ft+ÁFA) egyébként meg így: Bruttó: 10000Ft (7874Ft+ÁFA)"

Nem tudom vásároltál e már ebből a webshopból,nem szeretnék rosszra gondolni,csak azért mert én idegengedek az internetes vásárlástól,de itt valami nem jó. A bruttó árhoz már nem adunk hozzá áfát,függetlenül attól hogy cég vagy magánszemély vásárol. És az áfás számla nettó+áfa=bruttó elszámolást kell hogy tartalmazzon szintén függetlenül attól, hogy cég vagy magánszemély kéri a számlát.

2012. aug. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Már megoldódott a probléma. Valószínüleg az oldal nincs jól megcsinálva, mert a megrendelés megerősítésénél már a helyes összegek jelennek meg. És kiderült, hogy nem a "cégnév" mező kitöltése miatt írt ki rossz árakat.


Pedig nincs a webshopokban szerintem semmi rossz. Persze előreutalni nem szoktam és futár kiszállítást sem kérek, csak ha előtte megbizonyosodtam, hogy megbízható a webshop. Ha személyesen veszed át a cuccot és helyben fizetsz akkor semmi kockázat nincs a dologban.

2012. aug. 28. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!