Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Én eddig alkalmazottként...

Én eddig alkalmazottként dolgoztam egyéni vállalkozó mellett, mostantól szeretnék önálló KATÁ-s vállalkozó lenni. ÁFÁ-s számlát igénylő vásárlókat, cégeket kiszolgálhatok-e? Az eddigi blokk helyett a kézzel megírt nyugtát csatoljam a számlához?

Figyelt kérdés

Mivel továbbra is az eddigi munkaadómmal(testvérem) egy helyiségben dolgoznék,átvéve az ő vevőkörének egy részét nem rendelkezem pénztárgéppel.Egyáltalán lehetséges az,hogy gyakorlatilag ketté osztódva működjünk tovább?Ő vinné az eladást én a szolgáltatást.A könyvelő szerint nem kellene ÁFÁ-t fizetnünk és a járulék összege is csak alig növekedne.

Bökkenő a dologban,hogy ő nem lehetne az első évben KATÁ-s,mert 2012-ben túl magas volt a jövedelme,de ha egyedül marad 2013-ban már bőven befér a 6 milliós határ alá.

Gyakorlatban kivitelezhető,hogy együtt és mégis külön működjünk tovább?A teljes árukészlet az övé maradna,mert annak a megosztása további komplikációkat eredményezne.



2012. dec. 21. 22:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Kérdezd a könyvelődet, de azt hogy te oylat adj el ami nem a tied (bátyád árukészlete ) nem fogják szeretni. Egy árueredet vizsgálaton kiborul a bili.

2012. dec. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!