Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Törvénybe ütköző, ha facebooko...

Törvénybe ütköző, ha facebookon adás vétel csoportokban bizniszel az ember?

Figyelt kérdés
Van erre valami korlátozás, mennyiségileg, vagy akármilyen?

2013. jan. 28. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
A FB senkit nem érdekel. De mit bizniszelsz? Eladsz dolgokat, több, mint évi 160 ezer Ft értékben? Akkor bizony adóznod kell, és igen, lehet bajod, ha nem teszed. Adócsalást több éves börtönnel is sujthatnak.
2013. jan. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod. 1. Az FB nagyon is fontos, mivel egy bizonyíték gyűjtő hely lehet.

2. Azt hogy állapítják meg hogy mennyi jövedelmem van belőle? És a jövedelem a tiszta hasznot jelenti vagy az eladott áru összértékét?

2013. jan. 28. 22:33
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Összérték sajnos az évi 160 ezer. De nem akkora tragédia adózni, a haszon egy kis része. Beszélj könyvelővel a részletekért.

FB lehet bizonyíték, de azt külön nem fogják ellenőrizni, ott nem buksz meg. Inkább ha más miatt megfognak (pl. veszel egy új házat, új autót, miközben elvileg munkanélküli vagy 3 éve), akkor vagyonosodási vizsgálat indul ellened és akkor talán megnézik az FB-t is, igen.

Ha nem élsz feltűnően (sok milliós dolgokat a nevedre véve), és nincs irígyed/haragosod/felbőszített ex barátnőd, akkor nem lesz semmi gondod belőle.

2013. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Iskolás vagyok, így saját bevételem nincs. Arra gondoltam hogy az FB-n a konkurencia feldob, ellenőrzik hogy mit írtam ki, pl 5 mütyűr kelt el, engem meg csuknak le. Pontosan ettől félek, de nem tudom van-e alapom rá. Ha feldobnak mennyi esélyem van hogy foglalkoznak a dologgal?
2013. jan. 28. 22:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani most %-ban. Igen, pont a konkurencia szokott kiváló feljelentő lenni. Ha szemetek, feldobnak, megütheted a bokád ;(

Keresni kellene valami legális módját ennek.

2013. jan. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5 mütyürből azért nem lesz baj
2013. jan. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ez nem ennyire egyszerű...


1. Nem mindegy mivel "bizniszelsz". Használt, vagy új dolgokkal.

2. Nem hiszem, hogy a facebook erre alkalmas hely.

3. Tévedés, ha azt hiszitek, az adóhivatal nem "figyel".

4. Attól, hogy ingóságot értékesítesz, még nem lesz világvége.

De nem mindegy, hogy milyen módon csinálod.


Új dolgokat, valamint olyan dolgokat, amiket azért vásárolsz, hogy haszonnal tovább tudd adni, engedély nélkül nem lehet. "Az már kimeríti a kereskedés fogalmát":)


Ha a saját megund dolgaidat adogatod el néha-néha, azt lehet magánszemélyként, külön adószám kiváltása nélkül is.

Ennél az esetnél az eladásból származó árbevétel évi 600 ezer forintig adómentes, nem kell bevallani, és adót sem fizetni utána.


Ha már üzletszerűen csinálod (rendszeresen, ellenérték fejében), arra már adószámot kell kérni, csak annak birtokában végezheted, valamint számlát, vagy legalábbis nyugtát vagy köteles kiállítani a bevételeidről.


A fentiek csak mazsolázgatásra szolgálnak, és nagyon lecsupaszítva van írva.


Nem biztos, hogy megéri pár mütyüért vásárra vinni a bőrödet.

2013. jan. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha ez miatt lecsuknának téged, akkor már az ország 90%a börtönben csücsülne.


160e ft az semmi, Győzike 30 milliónyi adóval tartozik mégse megy börtönbe...

2013. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na igen. És ha én szeretnék adózni utána és 500Ft darabján a hasznom akkor egyáltalán megéri csinálni? :D
2013. jan. 30. 19:48
 10/10 anonim ***** válasza:

ha el tudsz belőle adni 100e-et vagy 1 milliót akkor megéri csinálni.


Az hogy az fb-n szerzel vevőket vagy a piacon, vagy a temetőben az a kutyát nem érdekli, az hogy nem adózol az esetleges befolyt pénzösszeg után már bűncselekmény.

2013. febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!