Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 1253 ADÓNYILATKOZAT-ot...

Sumergo kérdése:

Ha 1253 ADÓNYILATKOZAT-ot töltök ki, ki kell-e tölteni a 1253-03-as lapot?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor kellene, ha a sima 1253-ast tölteném ki? Nem találtam erre vonatkozó információt. Van egy kislányunk, párom veszi igénybe a családi adókedvezményt, jogosult az adónyilatkozat kitöltésére, ez nem kérdés, csak ezt a plusz oldalt nem tudom, ki kell-e tölteni.
2013. febr. 19. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha 2013. február 15-ig tettél Adónyilatkozatot az adóhatóság felé, és jogosult is voltál rá, hogy ezt megtedd, akkor Neked a 1253-as számú bevallási nyomtatvány semelyik lapjával sem kell foglalkoznod, mivel az adóhatóság a nyilatkozatod által elkészíti helyetted az adóbevallást.

A 1253-as számú bevallási nyomtatványgarnitúrát azok használják, akik önadózóak, tehát sem a munkáltatójuk, sem az adóhivatal nem készíti el helyettük az adóbevallásukat.

2013. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem. Félreértetted. a febr. 15-ig beküldhető nyomtatvány a 1253 NY, az más, mint amiről én beszélek. Ez május 21-ig beküldhető, és a teljes neve: 1253ADÓNYILATKOZAT.
2013. febr. 19. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Elviekben a válasz akkor is áll.

A 1253-03 az a 1253-as csomag része.

Semmilyen más nyomtatványhoz nem mellékelhető.


Ha kértél családi kedvezményt (megosztás nélkül), amiről a munkáltatónak nyilatkoztál, és a ténylegesen igénybe vehető kedvezmény megegyezik azzal, amit a munkáltató figyelembe vett, akkor benyújthatsz adónyilatkozatot is, amihez a főlapon kívül semmit sem kell mellékelni.


Más esetben 1253-ast kell benyújtani.

2013. febr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondoltam, már fel is adtam az előbb. :-)
2013. febr. 20. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!