Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen esélyekkel indul több,...

Milyen esélyekkel indul több, mint 20 év mérlegképes könyvelői tapasztalattal édesanyám, ha sajnos most 63 éves fejjel érintik a kötelező elbocsátások az állami szférában?

Figyelt kérdés

Bár 63 éves, úgy gondolom, rengeteg tapasztalata van, mindenképpen szeretne dolgozni továbbra is, és a volt munkáltatói nagyon elégedettek voltak vele. Mégis aggaszt, hogy annyi fiatal van, aki nem talál állást.


Nagyon jó szakember, viszont kérdés, hogy mennyire keresett szakma a mérlegképes könyvelő, és mennyire nagy hátránya van abból, hogy 63 éves.



2013. febr. 19. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Kb tökmindegy ! Az a mérlegképes tanfolyam amit okj-n végez, nem piacképes. Rengeteg ember van állásnélkül vele. Amúgy van beugró követelmény és igen hosszú idő elvégezni. De, ha kitartó és keményen tanul, szerezhet még egy papírt.
2013. febr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy az okj-s papír még nem sokat jelent, mert nem ad gyakorlati tudást, de több, mint 20 év tapasztalattal, ő tényleg megtanult jól könyvelni. Én ezt látom előnynek, viszont valóban még fog további képzésen is résztvenni.
2013. febr. 19. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Hol szeretne dolgozni könyvelőként?

Mert lehet, hogy jó szakember volt az állami szférában, de vállalkozókat könyvelni nem ugyanaz, eltérő a számvitelük, sokrétű tudást igényelnek.

Nemhiába van államháztartási szakirány a mérlegképesen is. Én úgy gondolom, hogy ennyi állami szférában eltöltött idő után nem sok esélye van könyvelőként tevékenykedni.

2013. febr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha vannak megfelelő kapcsolatai, akkor előfordulhat, hogy valahol napi 4 órában esetleg talál munkát a végzettségének megfelelően.

Egyébként pedig előnyben részesítik a szakképzett, fiatal munkaerőket, az igénybe-vehető Start-kártyák, munkaügyi központi támogatások és hasonló kedvezmények miatt.

2013. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Igazából bárhol szívesen dolgozna, ahol talál munkát, nézegettünk álláshirdetéseket, több helyen is kerestek mérlegképes könyvelőt, de arra is gondoltunk, hogy beszegődne egy könyvelő irodához, ha van rá lehetőség.


Eddig főként nagyobb kórházakban könyvelt: Heim Pál, Szent Margit Kórház, Szent László Kórház...


Könyvelt még a Kertészeti Egyetemen és régebben egy ruházati cégnél, ha jól emlékszem.

2013. febr. 20. 16:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Aki 20 évvel ezelőtt végezte a mérlegképest, közvetlen a rendszerváltás utáni években, az még szakmai tudását tekintve piacképes lehet, akkor még nem voltak ezek az OKJ-s tanfolyamok, rendes iskola-rendszerű képzés keretében lehetett a mérlegképest elvégezni.

Én a 70-es évek közepén végeztem el munka mellett, 20 évig vezettem a saját könyvelő-irodámat. 2 évvel ezelőtt nyugdíjaztam magam azzal, hogy "sorstársaknál" majd csak kapok egy napi 4 órás munkát, hiszen előtte napi telefon-és személyes kapcsolat, szakmai infók oda-vissza stb. stb. No akkor mondták azt nekem, hogy bocsi, igaz hogy szakmailag jó vagy, igaz, hogy rengeteget tanultam tőled, de ha téged veszlek fel, sehol semmi tb-támogatás, stb. nem jár utánad. Inkább a fiatalt veszem fel.

Szóval azért írtam délután, hogy nem árt egy kis személyes kapcsolat, ha van, és beveti. Az én személyes kapcsolataim nekem nem voltak elegendőek ehhez.

2013. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nagyon szépen köszönöm a bővített válasz és a jó tanácsokat!


Én is gondoltam a jó kapcsolatokra, igazából eddig nagyon elégedettek voltak vele, eddigi munkaadói remélem, hogy jó szívvel ajánlják majd ismerősöknek, én is igyekszem minél több embernek elmondani a helyzetet, soha nem lehet tudni, hogy ki tud segíteni :)


Minden esetre érdemes minél előbb el kezdeni keresgélni, mert ha jól tudom, hivatalosan csak június végéig foglalkoztathatják, sajnos.

2013. febr. 20. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!