Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kötelező az év végi leltározás?

Kötelező az év végi leltározás?

Figyelt kérdés

Van egy vállalkozásom. Nem tudom pontosan de azért kérdezem itt meg tőletek, hogy év végén kötelező a leltározás? Tehát az Apeh (NAV) ezt követeli? Ez egy egyszemélyes vállalkozás háztartási dolgokat értékesítek kiskereskedelemben.

Vagy csak akkor kötelező a leltár ha van alkalmazottam?


2013. márc. 7. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy kötelező-e? De év végén kell mérleget készítened. Abban pedig szerepelnie kell a készleteidnek is.

Leltár nélkül ezt nem tudod megadni.

2013. márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A leltárt dec. 31.-i állapotnak megfelelően kell(ett) elkészíteni, mert annak adatát, ill. abból számolva egyéb adatokat az egyéni vállalkozó 1253-as adóbevallásába bizonyos adatokat be kellett írni.

Hogyan készült el a bevallásod, ha még most gondolkodol azon, hogy a leltárt összehozd-e, vagy ne?

A könyvelőd nem "rágta a füledet"????

2013. márc. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ma hatályos szabályok szerint KÖTELEZŐ!
2013. márc. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

másodiknak irom:

A vállalkozást ez évben nyitottam. Eddig alkalmazotti munkaviszonyba voltam csak megszűnt a munka.

A többieknek köszönöm a választ.

2013. márc. 8. 09:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, de azt nem írtad, hogy idén-kezdő vállalkozó vagy!
2013. márc. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a segitséget
2013. márc. 9. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!