Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aktív korúak ellátása után...

Aktív korúak ellátása után kell adóbevallást készíteni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Igen kell. Nekem is kellett tavaly, most is kell. Az is jövedelemnek számít még ha más címen és mástól kapod.

Én bementem a területileg illetékes adóhivatalba és ott megcsináltuk egy ügyintézővel. Minden évben van ilyen segítség náluk.

Próbálkozz a lakóhelyeden ilyet keresni.

2013. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak azért vetődött fel a kérdés, mert tavaly márciusig kaptam ilyen ellátást aztán megszületett a lányom, és utána gyest kaptam. A gyesről kaptam egy igazolást hogy milyen járulékokat vontak belőle, de az rá van írva a papírra hogy adóbevallást nem kell készíteni mert nem adóköteles jövedelem. Az aktív koruak ellátásáról semmi igazolást nem kaptam, és gondoltam akkor az után sem kell adóbevallás, mivel nem adóköteles jövedelem az sem!
2013. márc. 19. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az aktív korúak ellátását és a gyest kaptad, nem kell adóbevallást csinálnod.

Ezért nem is küldenek az aktív korúak ellátásáról igazolást, mert nem kell bevallani.

Akkor kellene, ha közmunkabért is kaptál volna (de akkor is csak a közmunkabérről)

2013. márc. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom, csak nem voltam benne biztos!
2013. márc. 19. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!