Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyesen lévő anyukák véleményét...

Gyesen lévő anyukák véleményét várom adóbevallás 2013 ügyben? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Egyszerüsített adóbevallást választom minden évben, Gyeden és Gyesen voltam 2012-ben végig,semmi más jövedelmem nincs.

Ma megkaptam a bevallásom, miszerint még 51000 Ft ot be kell fizetnem... Kimondani is sok, nemhogy befizetni. Kérdem én másnál is igy vonják a járulékokat? Nekem még egyik évben nem hoztak legalább egy nullást, mindig fizetnem kell.. Sajnos nem értek az adózáshoz, de ez felháborító.



#adóbevallás #GYES #adóvisszafizetés
2013. ápr. 29. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha megírod mennyi volt a bruttó gyed, és mennyi adót vontak le belőle, valamint azt, hogy kérted-e a családi adókedvezmény érvényesítését, akkor érdemben hozzá tudok szólni. Mindenesetre sokkalom ezt az 51ezer Ft befizetni valót. Én is gyeden vagyok, más jövedelmem nincs, de nekem mindig 0-ra jön ki a bevallásom, vagyis jól vonják az adót.
2013. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez tényleg elég rosszul hangzik. És eddig minden évben még pluszba fizetned kellett? Azt meg hogy? Nekem még sosem volt ilyen, régen mindig visszakaptam, vagy nullásra jött ki. Valamit szerintem eléggé elronthattak. A családi adózást te vetted igénybe?

Az a baj, hogy így látatlanba nem igazán tudok segíteni, látni kellene az OEP-es jövedelemigazolást. (A gyes nem adóköteles, úgyhogy az lényegtelen.)

Esetleg vidd el egy könyvelőhöz a papírokat, nézze meg ő is, hogy mi lehet a hiba, vagy mi az oka a fizetendőnek. De ha esetleg be tudod scannelni, és elküldeni nekem, akkor én is szívesen megnézem.

2013. ápr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2012-ben kifizetett pénzbeli ellátás: 521795 Ft

Adóalap kiegészítés alapja : 0

Adóalap kiegészítés összege: 0

Összevont adóalap: 521795 Ft

Nyilatkozat alapján érvényesített családi kedv.összege: 319672 Ft

Az adóelőleg alapja: 202123 Ft

Levont adóelőleg: 32340 Ft


Ez szerepel az "igazolás a 2012.évi adóköteles jövedelemről" papíromon.


Ebből számolták ki,hogy 51147 Ft-ot fizessek még be.

2013. ápr. 29. 16:21
 4/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez teljesen rendben van. Ha ez alapján írták meg a bevallásod, 0-snak kellene lennie! Még azt tudom elképzelni, hogy esetleg beleszámolták a gyes-t is, holott az nem adóköteles, és amiatt jött ki fizetendőd.

Nem tudom hogy működik idén, mert régen úgy volt, hogy amit kiküldtek kész bevallást, azt még aláírva vissza kellett küldeni, hallottam már olyat, hogy idén nem kell. Szóval ha még alá kell írni, és visszaküldeni, akkor ezt ne tedd meg, hanem inkább keress fel egy könyvelőt, aki megcsinálja neked, és azt küldd be. Nehogy már jogtalanul lehúzzanak!

2013. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki próbál hasznos tanácsokkal ellátni. Tényleg fel fogok keresni egy könyvelőt.
2013. ápr. 29. 16:45
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyébként megkérdezhetem ebből hogy jött ki 0-ás? Mert amit ők levezettek az ez:

Az összevont adóalap:521795Ft

Az összevont adóalap adója: 83487 Ft

Levont befizetett adók összege: 32340 Ft

És ebből jött ki az 51147 Ft nekik.

2013. ápr. 29. 16:52
 7/15 anonim ***** válasza:

Úgy jött ki, hogy a kifizetett pénzbeli ellátás-ból le kell vonni a gyerekkedvezményt, és úgy ki is jön az adóelőleg alapja, tehát ami után adóznod kell. És annak a 16%-a tényleg az a 32ezer akárhány Ft amit le is vontak. Tehát 0-ás.

Amit ők csináltak az egy nagy kalap ..., nem vették figyelembe a gyerek után járó adókedvezményt. Azért jött ki fizetendő.

Amúgy én szívesen megcsinálom neked, ha gondolod. Ha van szkennered meg nyomtatód simán megoldható.

2013. ápr. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sőt, tovább gondolkoztam, és nem hogy 0-ás, de valószínű, hogy abból a levont 32ropiból is járna vissza elvben. Csak azért ahhoz, hogy pontosabb választ adhassak azért látnom kéne a papírt.
2013. ápr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget. Megpróbálom holnap bescanneltetni vhol a papirjaim és egyeztetünk. Ezekszerint ha nem kérdezek rá és mint "adózáshoz nem értő" hiszek a Nav-nak,akkor most simán lehúztak volna. Ez elég szomorú,mert még biztosan sokan nem értik az országban ésmennyi pénzt befizethettek
2013. ápr. 29. 17:48
 10/15 anonim ***** válasza:

Jó, rendben. Majd akkor írj privátba, és megírom az e-mail-t, ahova küldheted.

Egyébként sajnos így van. Vagy kutyaütők dolgoznak ott, vagy csak tojnak bele, és nem figyelnek rendesen. De nem te vagy az első, akinél fizetendőt hoztak ki jogtalanul.

2013. ápr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!