Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkoztatásb...

Egyszerűsített foglalkoztatásban mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
Idén 3 hónap külföldi munkavállalással (rendes 8 órás) kezdtem, aztán 1 hónap magyar munkanélküli, aztán heti 10 órás bejelentett munka 2 hónapig. A második hónapban már a heti 10 óra mellett egyszerűsített szerződéssel dolgoztam 15 napot, majd a 2 órás megszűnt, most várom a kilépő papírjaimat, hogy bejelentkezzek a munkaügyibe. Havi 15 napot dolgozok egyszerűsítettel, de nem tudom, mire vagyok jogosult, és mire nem, vagy hogy mi lesz, ha ez a munka sem lesz? Beleszámítják pl. később munkaviszonynak és jövedelemnek amit így dolgozok munkanélkülinél, gyed és tárasinál? Tényleg adóznom kell majd magam után adóbevalláskor? Mennyit? Mi az amit még nem is sejtek ezzel kapcsolatban? Előre is köszi a segítséget!

2013. júl. 8. 19:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Sokat kérdeztél.


Az egyszerűsített foglalkoztatás után nem vonnak semmilyen járulékot, sem SZJA-előleget.

SZJA-ban van egy napi korlát, ami alatt nem kell adót fizetni. Ha az adóévben meghaladod ezt a korlátot (mentesített összeghatárt), akkor bizony adóbevalláskor várhatod, hogy adót kell fizetned utána. Ez napi 4.510 Ft adó alól mentesített keretösszeget jelent. A feletti rész után adózni kell.


De tudod mit? Belinkelek egy nagyon jó oldalt erről:

[link]

2013. júl. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!