Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunka után (ami nem éri...

Diákmunka után (ami nem éri el a minimálbér összegét) kell adót fizetni?

Figyelt kérdés
Diákmunkás vagyok, és 18%-ot vonnak a fizetésemből, már lassan fél éve. Eddig azt hittem, hogy mindenkitől a diákszövetkezetben, de körbekérdeztem pár embert és érdekes, hogy senkitől nem vonnak le SZJA előleget. Utánanéztem és találtam egy adótáblát az APEH honlapján ( [link] ), de ez gondolom, hogy csak a bejelentett munkahelyekre vonatkozik. Na mindegy, csak azért kérdezem, hogy jogosan vonják le tőlem a néha súlyos ezreket? Vagy szépen menjek be és kérjem számon őket? előre is köszi!
2009. okt. 24. 15:46
 1/1 anonim ***** válasza:

A személyi jövedelemadó kulcsa 18% 1,9 millió Ft éves bevételig, az e fölötti résznek pedig 36 % a kulcsa, amely összeget a munkáltató(Diákszövetkezet) von le havonta a bruttó bérből. De létezik az adójóváírás, amely alapján havi 63000 Ft fölötti részre kell fizetned szja-t (ezért mondják h a minimálbér "adómentes)

DE! Az adójóváírást minden évben egy nyomtatványon kérni kell a munkáltatónál(Diákszövetkezetnél), ha nem jelzed igényedet rá akor vonják a 18% szja-t. Ha már vontak le tőled ezért, azt majd a következő adóbevallásban(2010 május 20) tudod visszaigényelni. Tanács: kérdez rá h adtál e le nyilatkozatot adójóváírásról.

(Az adójóváírás számítása az itt leírnál bonyolultabb mert van bebbe sávozás és csökkenés is,de ha nem keresel átlag havi 100 ezernél többet akkor ez így jó.)

2009. okt. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!